Neznáte své heslo?

  • Vstup na webové stránky pro členy Klubu Energy vám zajistí zadání registračního čísla člena klubu, které naleznete na své registrační kartě nebo ve smlouvě o obchodní spolupráci.
  • Heslo získáte po vyplnění formuláře umístěného níže na této straně nebo telefonicky na čísle: +420 283 853 853.

Kontrolní údaje nutné
k vydání hesla do IS


Vyplněním osobních údajů ve formuláři a jejich odesláním, souhlasíte s jejich zpracováním společností Energy. Firma Energy Group, a.s. se zavazuje, že osobní údaje uvedené v této přihlášce nebudou použity k jiným účelům, ani nebudou poskytnuty třetí straně.

Klubové členství a jeho výhody

Každý zákazník, nakupující produkty Energy, má možnost registrace. Výhody členství v Klubu Energy lze čerpat v celé síti prodejních míst v ČR.


Po podepsání Smlouvy o obchodní spolupráci a zaplacení registračního poplatku 500 Kč se zákazník stává řádným členem Klubu Energy. Kromě členské karty společnosti Energy Group, a.s. obdrží každý nový člen startovací balíček, vč. jednoho koncentrátu podle vlastního výběru a ročního předplatného magazínu Vitae.


Registrace v Klubu Energy je platná 12 měsíců od data podepsání Smlouvy o obchodní spolupráci. Následujících šest měsíců je ještě možné si registraci prodloužit. K výhodám klubového členství patří mimo 30% slevy na nákup zboží také možnost navštěvovat poradny lékařů a terapeutů, odborné přednášky a účastnit se dalších klubových aktivit.


Podrobnosti naleznete v Průvodci zde.

Zodpovězené dotazy

Vyhledávání v poradně

04.06.2020

Odesílatel: Andrea Císařová
Předmět: oranžová stolice

Dobrý den, prosím o radu. Pes (Výmarský ohař) má již od neděle 31.5. oranžovou (je to spíše tmavší oranžová) stolicii (konzistence normální). Přítel v sobotu 30.5. griloval kýtu a zahodil velkou ogrilovanou kost do zahrady a já pak nachytala psa s touto již lehce ožranou kostí v tlamě. Může být oranžová stolice známkou krvácení ve střevě? Předem moc děkuji za odpověď a Váš čas. Hezký den Andrea
Věk: 7, váha: 34,5, způsob krmení: granule, občas vařená strava

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Císařová, pokud je konsistence stolice formovaná (tuhý bobek), je to nepravděpodobné. Krvácení do přední části trávicího traktu (žaludek, tenké střevo) se projevuje černou stolicí (natrávená krev). Krvácení v konečníku má za následek přítomnost čerstvé krve ve stolici, neb spíše na povrchu stolice. Je-li jinak Váš VOK aktivní, má chuť k jídlu a neprojevuje se nemocně, bude oranžová barva stolice spíše následek dietní chyby resp. změny ve stravě s následnou změnou ve složení střevního mikrobiomu. A protože píšete do Energy poradny, na úpravu střevního mikrobiomu a návratu stavu do normálu lze použít přípravek Probiovet. S pozdravem Milena Martincová.


04.06.2020

Odesílatel: Jana Novotná
Předmět: pes německý ovčák

Dobrý den, mám problém.Mému psu praskají koutky u tlamy.Mažu jelením lojem a stejně opět popraskají .Nejvíce při výcviku obran. Je možné něčím z vašich produktů psovi pomoci,děkuji
Věk: 4 roky, váha: 35 kg, způsob krmení: barf a granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Novotná, je možné mazat krémem Cytovital a vnitřně podávat přípravek Gynevet 2x denně 4 kapky. Obojí zvláčňuje, vyživuje a regeneruje kůži a přirozeně ji promašťuje. Tento problém u NO často souvisí i s kousáním klacků apod. a mechanickou traumatizací, ale obran se asi nevzdáte... dále je vhodné podávat vitamíny B komplexu, z přírodních variant např. pangamin nebo od Energy přípravek Vitaflorin. S pozdravem Milena Martincová.


03.06.2020

Odesílatel: Milena Černáková
Předmět: Úzkost z odloučení

Dobrý den, Mám psa (bearded collie), který má problém s úzkostí z odloučení. S koncem karantény opět začal ničit nábytek. Chtěla bych se zeptat, jaký přípravek by pro něj byl nejlepší. Nerada bych ho celkově utlumila. Celý život se s ním věnuji agility, teď už jen rekreačně, ale nechci aby mu jakýkoliv přípravek nějakým způsobem uškodil. Moc děkuji a přeji hezký den, Milena Černáková
Věk: 10, váha: 22kg, způsob krmení: Granule - Acana

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Černáková, úzkost z odloučení se řeší velmi obtížně, pokud se nezmění i něco v přístupu k psovi, případně něco na denním režimu (ostatně tuto zkušenost již máte díky karanténě taktéž). Lze se pokusit snížit jeho závislost na Vás pomocí kombinace kapek Virovet a Etovet, podávaných minimálně 2x 3 týdny s týdenní přestávkou mezi cykly. Etovet někdy doporučuji i majiteli, pomáhá to oběma vyrovnat se se stresovou situací. Rovněž je prospěšné zamyslet se nad tím, čím jeho úzkost a závislost můžete vytvářet (posilovat) vy lidé. S pozdravem Milena Martincová.


03.06.2020

Odesílatel: Jana Škodová
Předmět: Podotrochloza u koně

U 11 leté kobyly byla dle RTG diagnostikována podotrochlóza, cysta člunkové kosti a zkostnatění koppyt.chrupavek. Momentálně je březí cca 2 měsíce před porodem. Prosím o radu, zda jí mohu pomoci nějakým přípravkem, případně jestli je možno něco podávat již nyní, v březosti. Děkuji za odpověď Škodová
Věk: 11, váha: 500, způsob krmení: seno, tráva, musli

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (Lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, V březosti bohužel hlavní produkty, které bych Vám jinak doporučil podávat nemůžeme, ani v době laktace a kojení. Můžete doplňovat alespoň minerály pomocí FYTOVETU a nenasycené mastné kyseliny společně s vit.A, D, E přípravkem OMEGAVET. Až odstavíte hříbě, můžete mi napsat (na můj email výše) a řeknu Vám více, co můžete kobylce podávat. S pozdravem, L.Arden


02.06.2020

Odesílatel: Markéta Musilová
Předmět: Zakrslý králík - cysty na vaječnících

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Mám dvou a půl letou ramlici zakrslého králíka. Letos se u ní začala opakovaně objevovat falešná březost. Přibližně před měsícem jsem našla malé množství krve na podlaze. Dnes se tato situace opakovala, proto jsem ji vzala k veterináři. Veterinář provedl sonografii s nálezem cyst na vaječnících. Dále mi doporučil situaci sledovat a v případě objevení další krve kastrovat. U králíčka jsem si změny nálad nebo ztráty chuti k jídlu nevšimla. Vzhledem k její váze bych ráda předešla anestezii, která by doprovázela kastraci. Které produkty od Energy by prosím byly vhodné k užívání? Předem Vám děkuji za odpověď a za radu.
Věk: 2,5, váha: 1,6, způsob krmení: Seno, granule, mrkev, salát

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Musilová, na ovariální cysty doporučím pro Vaši ramlici Gynevet a Imunovet. Od obojího 2x denně 1 kapku, Gynevet nalačno a Imunovet po jídle. Kapky lze podávat stříkačkou naředěné s vodou. Podávejte po dobu tří týdnů a pak se případně ozvěte na můj email. Během podávání přípravků je vhodné nechat sledovat ultrazvukem, zda nedochází k náplni/zánětu dělohy. S pozdravem Milena Martincová.


02.06.2020

Odesílatel: MARIE DRAHOŠOVÁ
Předmět: CUSHINGŮV SYNDROM

Dobrý den, prosím můžete mi doporučit léky na Cushingův syndrom? Právě nám byl diagnostikovaný u 15 letého jezevčíka. Pokud jsem dobře porozuměla, tak z normy 30 má 60 něčeho. Především se u něj projevují dýchací problémy (hodně chrčí a jakoby měl v nose nebo krku hleny, ale z nosu mu neteče, nekýchá) a lupy v srsti. Byl 2x přeléčen antibiotiky kvůli diagnoze psincový kašel, antibiotika na dýchací potíže nezabrala, tak se mu odebrala moč a zjištěn Cushing. Mnohokrát děkuji za odpověď. Drahošová
Věk: 15, váha: 10, způsob krmení: VETERINÁRNÍ GRANULE HILLS - JÁTRA

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Drahošová, vysloveně lék na Cushingův syndrom nemáme, ale stav pacientů s tímto onemocněním zlepšuje podávání přípravků Gynevet a Etovet, které lze střídat v cyklech s Kingvetem. Podle Vámi popisovaných příznaků - chrčení, zahlenění, suchá kůže bych začala kombinací Gynevet + Etovet, podávaných 2x denně 2 kapky od obojího, avšak odděleně. Po třech týdnech užívání se ozvěte na můj email a dle stavu se domluvíme jak pokračovat. S pozdravem Milena Martincová.


02.06.2020

Odesílatel: Šárka Binarová
Předmět: Štěně 5 měsíců průjem hlenovitý zelený

Dobrý den, mám doma od Energy probiosan inovum. Můžu dát psovi? Děkuji
Věk: 5 měsíců, váha: 7 kg, způsob krmení: Reico granule a masové konzervx

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Binarová, jako první pomoc můžete, plus dietní stravu. S pozdravem MM.


01.06.2020

Odesílatel: Marta Němcová
Předmět: Kočičí rýma

Dobrý den,koťátko občas kýchne(velmi nepravidelně), oči i nos zatím bez výtoku. Pokud by se jednalo o kočičí rýmu lze mu pomoci vašimi přípravky,nebo jsou nutná antibiotika?
Věk: 6 týdnů, váha: 0,5 kg, způsob krmení: Granule Aplaws, Carnilove plus kapsička

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Němcová, jestliže je jediným příznakem občasné kýchnutí, použijte přípravek Virovet. Na 0,5kg hmotnosti dávkujte 1/2 kapičky 2x denně, nejlépe naředěné s vodou stříkačkou nebo v krmivu. Je koťátko ještě kojené nebo už plně odstavené? Dokud je kojeno, chrání jej různou měrou i mateřské protilátky. Pokud by se objevila i rýma nebo výtok z očí jiného než vodnatého charakteru, lze přidat ještě Imunovet. S pozdravem Milena Martincová.


01.06.2020

Odesílatel: Markéta Vacíková
Předmět: alergická reakce po klíštěti

Dobrý den, mám 8letého teplokrevníka. V jeden den jsem mu vyndala dvě klíšťata co byla vedle sebe. Zepředu na krku cca v polovině. Druhý den se mu udělala boule a další dny už se mu začaly objevovat pupence po celém krku, foto případně mám. Dostal 1 injekci antibiotik, za 3 dny antihistaminika na 3 dny. Trochu to zabírá, puvodní pupence splasknou (jdou najít) ale vytvoří se další na jiné části krku. Nějaké z pupenců jsou mokvavé (čirá tekutina) jiné jen vypouklé tvrdé, hřejivé. Veterinářka nechce dávat kortikoidy, když je kůň jinak zcela v pořádku. Doporučíte mi nějaké z Vašich kapek? Děkuji, Vacíková
Věk: 8, váha: 620, způsob krmení: pastva/seno/musli

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Vacíková, pro Vašeho teplokrevníka doporučím kombinaci Renovet a Imunovet. Oba přípravky zchlazují kůži, tlumí zánět a alergickou reakci, Imunovet má navíc i antibiotický, resp. antimikrobní potenciál. Podávejte po dobu 1 týdne podle instrukcí uvedených na krabičce či v produktovém letáku. S pozdravem Milena Martincová.


01.06.2020

Odesílatel: Martina Siváková
Předmět: Mediastinalny nádor u kocúra

Dobrý deň, obraciam sa na vás s prosbou o radu. Môjmu kocúrikovi bol asi pred pol rokom diagnostikovaný mediastinálny nádor. Biopsiu, operáciu a chemoterapiu sme odmietli, bol mu nasadený dermipred a furosemid. Podávam mu aj sanicell, enzým serrapeptázu, celadrin a innovo 5 na kĺby ( má aj panvové zrasty) , k tomu annovet 2x denne 2 kvapky + probiotiká, to striedam s imunovetom + cytovetom. Chcem sa opýtať, či by som mu mohla uškodiť, ak by som vysadila dermipred a ponechala len ostatné preparáty. Pretože mám pocit, že mu je po tých kortikoidoch horšie, väčšinu dňa leží, ale papá normálne. Ďakujem za odpoveď. S pozdravom a prianím pekného dňa, Martina.
Věk: 13, váha: 8, způsob krmení: Mäsové konzervy, granule, pamlsky, lososovy olej

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Siváková, opravdu nedovedu na Váš dotaz při nejlepší vůli odpovědět. Nejčastějším typem mediastinálních tumorů u koček bývá lymfom, kde jsou právě kortikoidy tím hlavním co drží proces "na uzdě". Nicméně může se jednat o jiný druh nádoru, biopsii nemáme a chápu Vás, že jste ji odmítla. Domníváte-li se, že je kocourkovi po kortikoidech zle, vysaďte je, respektive postupně snižujte dávku a sledujte zda se mu uleví, ale sama se ptám, jak poznáte, že je to po kortikoidech, v tom množství přípravků co užívá? Nicméně věřím, že každý majitel zvířete je na svého čtyřnohého přítele citlivě napojen, a tak jednejte podle svého nejlepšího vědomí. S pozdravem Milena Martincová.


30.05.2020

Odesílatel: Michaela Jirůšková
Předmět: Insuficience chlopně

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem preparátu pro Kavalíra. Ve čtvrtek jsme absolvovali kontrolní kardiologické vyšetření. Od roku 2016 je sledován skrz šelest a nedomykavost mitrální chlopně. Zhoršil se pouze zpětný tok (hodnota je teď již v rozmezí klinicky významných hodnot, myslím že 6), levá síň není dilatovaná. Ponechána medikace 2,5mg ramiprilum 1x denně, verospiron 25mg 1/2 1x denně. Postižen je vnitřní cíp mitrální chlopně. V zodpovězených dotazech měla většina psů již i dilataci síně, tak jsem se pro jistotu rozhodla zeptat na tento konkrétní případ. Děkuji za odpověď.
Věk: 10, váha: 12,6, způsob krmení: granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý den, přípravky Energy jsou koncipované tak, že se neberou doživostně (jako např. léky na srdce). Jejich prostřednictvím se snažííme docílit jakési tělesné rovnováhy. Proto se přípraky u jednotlivých zvířat se stejnou dfiagnozou mohou lišit. U kardiaků vždy volíme preparát na aktuálním zdravotním stavu. Je potřeba popsat, jaké konkrétní má nyní zvíře obtíže, jakou má náladu, co vás v tuto chvíli nejvít trápí ap. Ať už to souvisí se srdcem či nikoliv.


29.05.2020

Odesílatel: Karin Torbjörnsdottir
Předmět: Introducing a new cat to the ‘old’ cat.

We have a lovely, shy 5 year old cat lady, and are soon welcoming a new female cat, about 1 year old. We’d like to ease the process for our first cat, and heard that herbs can help. What would you recommend to give a shy cat, to ease jealousy and possibly withdrawal. We want to help her feel as comfortable as she can about this process, in as many ways as we can. Looking forward to your advice. Thank you.
Věk: 5, váha: 2,2 kg, způsob krmení: Wet food

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Hi, use Etovet, two time per day one drop. Use this min three weeks.


29.05.2020

Odesílatel: Alena Votýpková
Předmět: Labradorka - chronický zánět v uchu

Dobrý den, moje dvouletá labradorka prodělala před více jak půl rokem zánět vnějšího ucha. Lékař přeléčil ucho antibiotiky a doporučil mi pro fenku antibakteriální a antimykotický ušní roztok. Od té doby pozoruji střídavé zlepšení/zhoršení stavu. Při zhoršení stavu je ucho povislé, fenečka třepe hlavou, v uchu se tvoří více tmavého mazu a je zarudlé. V těchto případech začnu opět ucho ošetřovat roztokem až do zlepšení. Protože se mi ale stav zdá spíše už chronický, prosím Vás o radu, jak své labradorce pomoci k dlouhodobé úlevě, ideálně k úplnému vyléčení ucha pomocí produktů Energy. Děkuji Vám za doporučení, s pozdravem Alena Votýpková
Věk: 2 roky, váha: 30 kg, způsob krmení: sušený B.A.R.F. , granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý den. dávejte fence dvakrát denně 4 kapky Regavetu, před jídlem nebo do jídla. Podávejte tři týdny, udělejte 14 dní pauzu a pak opět podávejte tři týdny. Vhodné by bylo zařadit také probiotika (Probiovet). Ucho můžete, v případě množství mazu, vyplachoat roztokem Cytovetu, vysypte obsah kapsle do 120 ml vody a tím vyplachujte. Okolí ušního zvukovodu můžete preventivně potírat Audivetem.


29.05.2020

Odesílatel: Veronika Jelínková
Předmět: Dalmatin - mykóza na hlavě, zvýšení imunity

Dobrý den, od začátku května sem pozorovala pouze na hlavě pár míst se zvednutou srstí a červenou kůží bez svědění, pak se to začalo horšit a po návštěvě veteriny a provedení seskrabu zjištěna mykóza, veterinář naočkoval vakcínu proti mykoze s přeočkováním. Lososový olej podávám již dlouhodobě. Zatím sem mu začala podávat Imunovet 2x denně, sedm kapek po jídle /nevím dávkování/ a Audivet 2x denně na všechna červená místa na hlavě, ale zdá se že ho to štípe. Předtím nic takového neměl. V lednu měl mykozu v obou uších - léčeno lokálně antimykotiky. Ještě jsme v zimních měsících řešili zánět močových cest 2x - léčeno antibiotiky, po sonu celé močové soustavy a ledvin nebyl žádný nález, moč v pořádku, krevní testy v pořádku. Ale ráda bych i jako prevenci zvýšila imunitu. Můžete mi prosím poradit s dávkováním, případně doporučit i jiné výrobky k tomu. Děkuji.
Věk: 1 rok, váha: 33kg, způsob krmení: Granule Primordial, občas kuřecí maso se zeleninou

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý den, dle mých zkušeností je plísňové onemocnění vždy sekkndární problém. Takže souhlasím naprosto, že je třeba zvýšit imunitu. Imunovetem jste začala správně, stačí dvakrát denně 4 kapky. Imunitu nám také úspěšně podporuje Probiosan inovum. Při plísňovém onemocnění u psů se mi vždy osvědčila kombinace Gynevet, Imunovet a Omegavet. Jelikož dáváte lososový olej, Omegavet již není třeba. Gynevet doporučuji podávat dvakrát denně 4 kapky. Pokud ho Audivet lokálně štípe, možná už jsou to otevřené ranky a v tom případě doporučuji spíše Cytovital krém, smíchat v dlani s pár kapkami Imunovetu a tím potírat.


28.05.2020

Odesílatel: Zuzana Baluchova
Předmět: pohlavni organ

Psik Davi mam zapal pipika konec mam cerveny a na dotyk velmi citlivy zacali mi davat imunovet 3x 2kvapky poradte mi cim si ho mam potierat a akymi kvapkami mi mozu este pomoct pred piatimi dnami som bral Regavet pomozte prosim dakujem Davi hav
Věk: 10, váha: 16, způsob krmení: granule lisovane za studena a varene kralicie

Odpověd: Odpovídá MVDr. Dobrý den, potírat můžete Audivetem.


26.05.2020

Odesílatel: Vendula Linzová
Předmět: Pes - Nezlepsuje se

Dobry den, prosim Vas o radu, jak by se dalo pomoci nasemu psovi, Labrador/Rotwailer. Pred mesicem zacaly jeho potize - nelehl si (ve dne ani v noci), navsteva VET, druhy den operace s vyjmutim sleziny se tremi nezhoubnymi nadory. Pri operaci zjisten zanet pobrisnice, krev krom zanetu v poradku. Po operaci lecba antibiotiky. Po 2 dnech se jeho stav zacal zlepsovat, zral, lehl si. 6dnu po operaci zhorseni stavu, bolesti, opet nelezel, zral. Kontrola UZ nic neprokazala, teplota v poradku, dostal leky na tlumeni bolesti. Tyden stav kolisal zlepseni-zhorseni, po tydnu kapala voda z nosu, dostal leky na odvodneni. Po 2 dnech bez zlepseni stavu zvysena teplota, dostal dalsi ATB a dalsi den prestal zrat. Po 3 dnech odber krve, ktery ukazal zvysene hodnoty selhavani ledvin, nasazeny infuze na lecbu ledvin+vyziva+ATB do zily. Po tydnu lecby se stav stabilizoval, ale vyrazne se nezlepsil, stale sam nezere; dnes krevni rozbor jen s mirne lepsimi hodnotami (300/26/2). Po odvodneni a pred nasazenim infuzi zhubl 10kg, pote dalsi 2kg (puvodni vaha pred operaci 60kg, nyni 48kg). Je zeslably, motaji se mu zadni nohy. Pije a cura nyni zvysene, pred nasazenim leku na odvodneni oboje v norme. Stolice byla dobra, nyni po infuzich, kdy nezere, max obcas sni jen trochu vareneho kureciho masa (vse ostatni odmita) stolice ridka. Pred mesicem, nez zacaly tyto jeho problemy, zadne zname a zrejme potize nemel. Prosim o Vas nazor, zda by se mu dalo pomoci nekterym z Vasich produktu? Dekuji
Věk: 9, váha: 48, způsob krmení: Granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý den, stav vašeho pejska je velmi vážný a proto se velmi těžce odpovídá na dálku. Bude potřeba častěji konzultovat a upravovat terapii dle aktuálního stavu. Můžete mi sice psát nadále přes email, ale není to pružné. DOporučila bych nějakého veterinárního konzultanta Energy ve vašem okolí. Doporučuji začít Regavetem, 2 x denně, před jídlem, 4 kapky a po jídle 4 kapky Imunovetu. POtřebovala bych vědět stav pejska po třech dnech od začátku užívání. Pište na vyše uvedený email.


26.05.2020

Odesílatel: Kateřina Notari
Předmět: nádor jater u psa

Dobrý den, našemu jorkšírkovi byl zjištěn nádor jater. V lednu měl ještě výsledky krve v pořádku, včera zjištěny vysoké leukocyty a dle veterináře alkalická fosfatáza vyšla nižší než předpokládal vzhledem k nálezu na sonu. Pejsek poslední týden zvrací po jídle, chuť k jídlu ale má, pije dostatečně, močení v normě a stolice poslední dny řídká. Asi měsíc kašle, ale jen když leží (zjištěn i šelest na srdci, ale ten budeme prý řešit až po řešení potíží vyplývajících z nádoru jater). Užívá nyní Degan, Legaphyton a Noroclaw. Pejsek byl doposud v pohodě a aktivní. Můžete nám prosím poradit, který z vašich přípravků k jeho léčbě podávat aby mu bylo lépe? Na stránkách p.Desenského jsme objevili chválu na přípravek Drags Imun. Byl tam ale doporučován mnohem mladšímu pejskovi.. Velice děkuji za odpověď. Kateřina Notari katka.notari@email.cz
Věk: 14, váha: 4,35, způsob krmení: granule, konzervy Barking heads, Yoggies,César konzerva

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý den, já bych vašemu pejskovi doporučila kombinaci přípravků Annovet, Korovet a Imunovet (to je veterinární forma Drags Imunu). Podávejte dvakrát denně. Annovet a Korovet po jedné kapce, jeden třeba před jídlem a jeden do jídla. A po jídle dvě kapky Imunovetu. Podávejte měsíc a poté udělejte 14dní pauzu, v které podávejte probiotika (Probiovet nebo Probiosan inovum). Po pauze opět pokračute těmi třemi přípravky.


25.05.2020

Odesílatel: Marketa Zvachtova
Předmět: Podkožní metastaze na mléčné zlaze

Dobrý den, fenka před 2 měsíci operace kylniho vaku a nezhoubneho nádoru na šlaše na pravé přední. Vše v poradku. Před týdnem nalezena bobule pod krkem. Podle biopsie metastaze podkožní nádoru na mízní uzline. Řezat do ni už nechci nechat, musely by jsme najít ten první nádor a chemoterapie také nechci. Rada bych ji co nejvíce prodloužila plnohodnotný život dokud to bude možné. Zatím jsem začala podávat Wobenzym. Prosím mate nějaké preparáty na zastavení, nebo alespoň zpomalení růstu? Predem moc Dekuji M.Z.
Věk: 8, váha: 53kg, způsob krmení: Hills C/D

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý den, dávala bych fence dvakrát denně 5 kapek Regavetu a večer, do krmiva, dvě kapsle Cytovetu. Po jídle bych podávala dvakrát denně Imunovet. Podávejte v kuse dva měsíce. (Až doberete Wobenzym, nahradila bych jej přípravkem Alavis Sanicell - seženete jej u veterináře). Za dva měsíce dejte vědět, jaký je aktuální strav. V případě potřeby samozřejmě i dříve.


25.05.2020

Odesílatel: Barbora Jeřábková
Předmět: Začínající epilepsie

Dobrý den, máme 2,5 roční boxerku. Po opakovaném třesení hlavy jsme navštívili veterinu a tam nám bylo sděleno, že má náznaky na začínající epilepsii, a že se máme vydat přírodní cestou a zakoupit produkty z Vaší webové stránky. Obracíme se proto na Vás s dotazem, co nám doporučíte na tento zdravotní problém. Děkujeme S pozdravem Jeřábková B.
Věk: 2,5 roku , váha: 31 kg , způsob krmení: Granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý den, doporučuji podávat dlouhodobě do krmení Omegavet a do vody Fytovet. Z doplňků ještě určitě vitaminy skupiny B, perfektní jsou pivovarské kvasnice, nebo i některé zelené potraviny. Z hlavních preparátů bych nasadila dvakrát denně Korovet na dobu tří týdnů.


25.05.2020

Odesílatel: Libor Dohnal
Předmět: Zvětšené uzliny malá fenečka

Zvětšené uzliny Malá fenečka, kříženec, věk cca 4-5 let Problém: Asi před dvěma měsíci dostala kašel - znělo to, jako by se dusila. Měli jsme podezření na zánět hrtanu. Antibiotika vůbec nepomohly. Paní doktorka jí nahmatala zvětšené uzliny - nejvíce hmatatelné jsou na levé straně za čelistí a v tříslech u zadních nohou. To se paní doktorce nelíbilo, a jelikož se ten kašel nelepšil, nasadila Prednison 5 mg 1 tabletu denně. Poté kašel takřka ihned ustal, pouze uzliny zůstávají mírně zvětšené. Prednison vždy po čase zkoušíme v dávkování snižovat, ale většinou se musíme vrátit na tu 1 tbl.Ještě jsme zkoušeli léky proti klíšťatům, protože fenečka je na ně snad magnet, ale ty také neúčinkovaly. Neznáte prosím někdo nějakou alternativu místo Prednisonu na ty uzliny? Naše paní doktorka má u fenečky podezření na leukemii. Jinak je fenečka veselá a žravá a na první pohled nejeví známky nemoci a nevypadá, že není zdravá. Dá se nějak přírodními preparáty dát zvětšené uzliny zase do pořádku ? A jak se dá prosím diagnostikovat leukémie, ať víme, jestli ji má nebo ne ? Odběr krve nebo něco jiného ? A je to bolestivé ? Děkuji předem za info a rady, jsme ochotni dojet kamkoliv, kde to jí pomůže.
Věk: 4-5, váha: 10, způsob krmení: granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý den, jsem překvapená, že se fence při takovém klinickém nálezu ještě nebrala krev na vyšetření. Tím bych určitě doporučila začít.Pokud by se diagnostikovala leukémie a porucha krvetvorby, pak bychom mohli použít Korovet, Etovet a Imunovet My jsme ale zatím na začítku a tzv.vaříme z vody. Doporučuji nechat dodiagnostikovat a zatím nasadit Imunovet (i když jeho současné podávání s prednisonem je diskutabilní). Pokud nebudete dodiagnostikovávat, či pokud se nepotvrdí leukémie, dporučuji nasadit dvakrát denně kapku Kingvetu a po jídle dvakrt denně, kapku Imunovetu.


24.05.2020

Odesílatel: Daniela Svěchová
Předmět: Pes - kašel

Dobrý den, měla jsem na vás dotaz již na konci března. Zasílám ho s tímto dotazem ať víte o co jde, ať nemusím cely problém popisovat. Doporučili jste nám vyšetření srdce. To jsme podstoupili rentgen plic. Vše v pořádku. Byly nasazeny kortikoidy. Došlo ke zlepšení, ale při snížení dávky další kašel. Jelikož je kašel jenom v noci tak jsme zkusili pár dní přespat u našich. Tam pes nekašlal po návratu k nám zase ano. Tak jsme se vrátili zase zpět. Kortikoidy jsme dobrali bez kašle v po. Koupila se čistička vzduchu, bez kašle. V noci z pátka na sobotu kašel, ze soboty na neděli taktéž. Chtěla jsem se zeptat zda platí doporučení stejné jako na konci března. Předem děkuji za odpověď. Dotaz březen : Dobrý den, Miky má už asi +- měsíc rýmu, poté se k rýmě přidal kašel. Suchý kašel žádná pěna. Převážně v noci. V noci má většinou ucpaný nos a přes den mu i teče z nosu čirá voda.Občas kýchá. Je hravý, žere žádná změna. Jinak Miky trpí na psinkový kašel pravidelně každý rok ale vždy se nám podařilo díky jitrocelovému sirupu nebo ATB tento problém vyléčit. Začali jsme léčbu jitrocelovým sirupem a ACC, bez výsledku, poté se podávaly ATB bez výsledku zabraly třeba jen na 2 dny a pak znova. Tak se udělalo RTG vše v pořádku jak srdce tak plíce. Tak se daly silnější ATB stejný průběh jako u prvních. Dáváme i na imunitu Sanicell. Už nevíme ale co dál. Nechala jsem mu namíchat přímo Bachovy kapky na tento problém, paní nám je mícha na míru i na epi a jsem spokojená, opravdu zabírají. Tak zítra by nám měly dojít ty na kašel a ještě jsem objednala heřmánkovou tinkturu a nakapaní do postele aby se mu líp dýchalo. Dneska kašlal i přes den chvilku. Jinak kašle převážně v ranních hodinách, na začátku kašlal i večer. Tak jsem mu začala dávat zase jitrocelový sirup než přijdou kapky. Paní doktorka nám říkala ještě o vyšetření dýchacích cest, ale to se dělá pod narkózou a jelikož náš pejsek ma epilepsii tak to berem jako až uplně poslední možnost.Bereme Phenaemal a bachovy kapky, které jsou dělané přímo na míru. Předem děkuji za rady a doporučení přípravku.
Věk: 6 let, váha: 3 kg, způsob krmení: Royal Canin - low fat

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková (miroslava.muckova@energy.cz) Dobrý den, podle tčm má pejsek jednoznačně oslabené plíce (proto i ten kašel v ranních hodinách (předpokládám mezi 3. a 5. h nejvíc?). Popisujete zlepšení po kortikoidech. Jaký je ale celkově aktuální stav, stále stejný? Stále mu teče z nosu a má ho ucpaný? A podávali jste tedy ten Kingvet s Imunovetem. Pište prosím na můj výše uvedený email.


23.05.2020

Odesílatel: Oľga Šnajdrová
Předmět: Zebrička

Dobrý deň, od januára mám zebričku-samičku, ktorej sa doteraz darilo dobre. Posledné 2-3 dni sedí a skacká iba na jednej nohe. Všimla som si, že zospodu medzi nožičkou a konečníkom má hrčku veľkosti zebričieho vajíčka. Jesť jej chutí, nie je apatická. Možno nevie zniesť vajíčko. Na uhorku jej kvapkám 1 kvapku Fytomineral a klietku nahrievam infračervenou lampou. Viete mi poradiť, čo by jej pomohlo. Ďakujem.
Věk: 1 rok, váha: ?, způsob krmení: zrno, uhorka, jablko

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den, pravděpodobně se v kloace nachází vajíčko a je třeba jej manuálně odstranit: Zkuste doma sami, zvlhčit okolí kloaky, popř. stolním olejem lehce vmasírovat mezi okraj vajíčka a kůži kloaky a vajíčko vyndat. Pokud se Vám nepovede doma vajíčko vyndat, potom je nezbytné navštívit veterinární ordinaci. Hezký den.


21.05.2020

Odesílatel: Michaela Zítková
Předmět: Mastocytom

Dobrý den, u 9 let staré fenky labradora byl včera diagnostikován Mastocytom u LP nohy, velikost cca 1,5 cm. Od veterináře dostala Famosan 1-0-1 a Dithiaden 2-0-2 a to až do operace, která je naplánovaná na 1.6, kdy se útvar vyřízne i s podkožím a okolím a odešle se na histologii. Fence se dělalo předoperační vyšetření, na kterém vyšly trochu zvýšené jaterní hodnoty. Mohu ji nějak podpořit přípravkami od Vás? Děkuji Zítková
Věk: 9, váha: 25, způsob krmení: granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den, po posílení Imnunity a přípravy organismu na operaci podávejte Imunovet 2x denně 3 kapky a Kingvet 2x denně 3 kapky a pokračujte v podávání i po operaci dohromady 3 týdny. Imunovet má pozitivní účinky i na zamezení růstu nádoru. Důležitá bude i histologie a posouzení typu a stupně nádoru, potvrzení mastococytomu. Hezký den. Míková Lucie


21.05.2020

Odesílatel: Ingrida Roľková
Předmět: pieskomil po operácii

dobry den, na vaše odporúčanie som podávala môjmu pieskomilovi Korovet 3 týždne, ale počas toho mu veľmi rýchlo narástol nádor na pachovej žľaze..pred dvoma dňami mu ho chirurgicky odstránili..keďže je po mŕtvici a nemal dobré prekrvenie myslím že Korovet pomohol, ale mohol byť ten nádor ako nežiadúci účinok? teraz máme pauzu, ale neviem či má potom zase užívať Korovet alebo odporúčite niečo iné? Uživa ešte Ena 0,05 ml raz denne..za pomoc vám veľmi pekne ďakujem s pozdravom pieskomil Fúzik a Inge :-)
Věk: 3r., váha: 125g, způsob krmení: pestrá a čerstvá strava

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den, pokračujte po pauze v podávání Korovetu. Pro zamezení růstu nádoru a možných recidiv podávejte Cytovet denně jednu kapsli, je možné ji vysypat i do krmení nebo podat i stříkačkou s vodou přímo do tlamy. Hezký den. Míková Lucie


20.05.2020

Odesílatel: Jana Šteflíková
Předmět: koza - Renovet

dobrý den, potřebovala bych vědět, zda mohu podávat Renovet koze, která má momentálně má pod sebou kůzle. Zda to nějak neovlivní zdravotní stav kůzlete a kvalitu mléka - zda ho mohou pít i lidé. Děkuji za odpověď, s pozdravem Jana Šteflíková
Věk: 6 let, váha: 80 kg, způsob krmení: pastva a sus.seno

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den, nevím z jakého důvodu přesně podáváte Renovet pro kozu, ale laktace není kontraindikována při použití Renovetu. Hezký den


18.05.2020

Odesílatel: Adéla Javoříková
Předmět: Záněty uší, alergie

Dobrý den máme 3,5 letého NO, který odmalička trpí na opakované záněty v uších. Veterinář mu to vždy jen vyčistil, nasadil atb, Osurnii do uší a dál nic. Nyní jsme přešli k jinému panu doktorovi, který pejska proklepnul pořádně, byla mu změněna strava (možná potr. alergie, nyní je na veterinární dietě, dříve jedl granule Essential foods a Marp holistic). Jednou měl i horší výsledky ledvin (naposledy už ale bylo zlepšení dle krve). Má prý i oslabenou imunitu. Uši jsou bohužel ve špatném stavu, má prasknuté bubínky z důvodu opakovaných zánětů a čištění. Pejsek slyší. Veterinář nám poradil jen to, buďto operovat uši (vyoperovat vnitřky uší, aby netrpěl svěděním a bolestí - ohluchnul by) anebo cca 3x za rok přeléčit "preventivně" antibiotikama. Dle získaných informací již prý pejskovi nic nepomůže. Proto zkoušíme další alternativní způsoby lečby. Chápeme, že uši asi už nikdy nevyléčíme, chceme jen, aby pejsek nijak netrpěl. Můžete nám, prosím, doporučit některý z Vašich výrobků? Děkujeme Vám. S pozdravem Adéla Javoříková javorikova@centrum.cz
Věk: 3,5, váha: 37-40, způsob krmení: Nyní veterinární dieta - Calibra hypoalergic

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie,lucie20000@seznam.cz Dobrý den, německý ovčák přestože nemá převislé ušní boltce, trpí velmi často záněty. Jsou způsobeny, kvasinkami a bakteriemi místně, ale velmi často souvisí i s celkovým onemocněním, alergické reakce, snížená funkce štítné žlázy. Doporučuji provést výtěr z ucha a vyšetření cytologické, bakteriologické a mykologické. Lokálně lze použít Cytovet kapsli rozpuštěnou v půl litru vody a aplikovat 2x denně po dobu 3 týdny, stačí lml. Lokálně lze použít i Audivet. Celkově je důležitá hypoalergenní dieta. Z přípravků Energy Imunovet 2x denně 4 kapky 3 týdny a Probiovet 2x denně 1 kapsli, pro podpoření imunitního systému, Probiovet má pozivitní vliv na snížení růstu kvasinek. Podávejte 3 týdny týden pauza a poté se mi ozvěte na email. Děkuji a hezký den


18.05.2020

Odesílatel: Zuzana Nejedlá Kolářová
Předmět: Pes- panostitida

Dobrý den, prosím o konzultaci. Již potřetí pejska " bílý švýcar" trápí panostitida. V ordinaci dostane condro a rimadyl proti bolesti. Jak jsem zjistila, tak se to může opakovat až do dvou let. Mohu mu koupit Skelevet? Možná by při pravidelném užívání dle návodu tato nepříjemná nemoc rychleji ustoupila. Děkuji za odpověď
Věk: 6měsíců, váha: 23kg, způsob krmení: farmina pro štěňata

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie,lucie20000@seznam.cz Dobrý den, Skelevet je správná volba, podávejte 2x denně 1 kapsli 3 týdny, týden pauza a poté zopakujte.Jako doplňkový preparát použijte Omegavet 2x denně 5 kapek, obsahuje nenasycené mastné kyseliny a působí jako antioxidant. Podávejte 3 týdny a poté se ozvěte na email. Děkuji a hezký den.


18.05.2020

Odesílatel: Aleny Levdová
Předmět: Chronická rýma

Dobrý den, naše kočka trpí chronickou rýmou nejasného původu. Má třeba měsíc klid a pak začne znovu "bublat" a frkat, u nosních dírek se jí tvoří zaschlé "špunty". Je zahleněná, antibiotika už vystřídala snad všechna, po vysazení se ji rýma zase vrátí. Příčina u veterináře nezjištěna, vyšetření již proběhlo několik. Koupili jsme si Virovet, ale nevíme, zda je to vhodný preparát, když nebyla zjištěna přítomnost žádných virů ani bakterií.
Věk: 10, váha: 3,5, způsob krmení: Kapsičky

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den, velmi často jsou rýmy u koťat způsobeny viry, Herpesvirus, Calicivirus nebo Mykoplasmata,popř. bakterie. Diagnostika probíhá na základě vyšetření stěru ze spojivky nebo z dutiny nosní. Z přípravků Energy podávejte Virovet 2x denně kapku 3 týdny, cytovet kapsli rozpusťte v půl litru vody a 3x denně aplikujte do oka kapku /naředěný Cytovet vydrží 5 dnů, potom nařeďte nový/, po 14 dnech užívání přidejte Imunovet 2x denně kapku. Preparáty Energy podávejte 3 týdny, týden pauza a poté opět zopakujte. Hezký den. Míková Lucie


17.05.2020

Odesílatel: Týna Staňová
Předmět: Průjmy a špatné trávení

Dobrý den, naše půlroční štěně německého ovčáka trpí už měsíc a půl průjmy (kašovitá konzistence) a nemůžeme zjistit příčinu ani vybrat vhodné krmení. U chovatele byla na granulích Brit Care (jehně rýže), protože neseděli, tak jsme přešli na Hills (jehně a rýže) a pak na Carnilove (grain a potato free - krocan a losos). Na veterině má děláno sono, rtg, krev a test na parazity a vše v pořádku. Momentálně je na vařených kuřecích prsou a ovesné kaši a to ji kupodivu sedí, ale každý pokus o přidání něčeho dalšího není úspěšný. Pravděpodobně má alergii na rýži a možná i na něco dalšího, zatím nevíme. Jinak je aktivní, jen hodně hubená. Také má virovou papilomatózu. Můj laický názor je, že má velmi citlivé zažívání a my jsme ji ho změnou granulí (a možná i venku něco sežrala, protože než to vše tak moc začalo, tak dva dny hodně průjmovala a byla unavená, ale na veterině se nic nezjistilo, nicméně dostala antibiotika) rozhodili tak, že nyní není schopná se dát do pořádku. Co byste nám doporučili za podpůrné přípravky? Děkuji za rady a přeji pěkný den.
Věk: 6 měsíců, váha: 20 kg, způsob krmení: granule + vařené maso

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý večer, Vzhledem k věku psa a vyšetřením, která máte hotová (a jsou dle Vašeho popisu v pořádku) bych se domníval, že se jedná opravdu o potravinovou intoleranci. V těchto případech se postupuje tak, že zvolíte eliminační dietu, což je nejlépe krůtí maso a rýže plus mrkev. Pokud máte pocit, že rýže je alergen, zvolte jinou obilovinu. Takto se krmí alespon 6 týdnů a dále se přidává po jedné další surovině. Já se přikláním k názoru, že nejvhodnější je pro psa barf, pokud je dobře sestaven, dále vařená strava a granule - ale jen kvalitní, za studena lisované. Doporučil bych Vám spojit se s výživovým specialistou, veterinářem. Z našich produktů podávejte na 3 týdny 2xdenně: Regavet + Probiovet (1-0-1 tobolka) a Cytovet (0-0-1 na noc). Tyto trávicí potíže většinou trvají déle, cyklus můžete po 1 týdnu pauzy zopakovat, již bez Cytovetu, pouze Regavet+Probiovet. S pozdravem L.Arden


16.05.2020

Odesílatel: Šárka Hegenbartová
Předmět: Fena

Dobry den, mam 2. den fenku po kastraci.Rana i fenka v pohode, ale ztratili jsme venku gazu a ja ji ji tam pres noc dala vatu neboli odl.tamponek a zustali nam tam vatove chloupky. Nechci plasit, ale zaroven nechci aby se ji do dostalo do rany. Do rany nemam sahat ani namacet ji.Je sobota a veterinarka tam neni.Nikde jsem se nic na internetu nedocetla, mam nechat nebo jet v pondeli na veterinu? Dekuji Hegenbartová
Věk: 1, 5 roku , váha: 9kg, způsob krmení: Barf

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, V této poradně se zaměřujeme na rady ohledně používání našich veterinárních produktů energyvet. Pokud máte nejistotu, zda v ráně fence nezůstalo něco, co by mohlo způsobit problém, je vždy lepší udělat veterinární kontrolu. Vždy fungují veterinární kliniky nebo lékaři, kteří mají službu i přes víkend, tak si zkuste vyhledat, at něco nezanedbáte. S pozdravem, L.Arden


16.05.2020

Odesílatel: Ondřej Svatoň
Předmět: Popraskané tlapky

Dobrý den, před pár dny mému maliňákovy praskl polštářek na jedné z pacek. Ránu jsem ošetřil a mazal cytovitalem. Každopádně to zahnalo pouze příznak, ale problém zůstává, začínají mu praskat i ostatní polštářky. Rád bych se zeptal, jestli by jste nebyli tak hodní a poradili mi něco, čím tenhle problém vyřešit.
Věk: 2 roky a 3 měsíce , váha: 29 kg, způsob krmení: Granule Royal

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Nevím, o jakou příčinu se může jednat, zda jste byli na veterinárním vyšetření...Lokálně z našich produktů můžete zkusit mazat tlapky kombnaci krému Artrin a do krému kápnout pár kapek Imunvetu. Kdyby toto nepomáhalo, zkuste namíchat kombinaci Cytovital krém+Artrin+Protektin, toto se nám osvědčilo u hojení problematických ran. S pozdravem L.Arden


16.05.2020

Odesílatel: Tereza Šrámková
Předmět: Sarkoidy

Dobrý den, mohla bych poprosit o doporučení co valachovi na sarkoidy? Má 1 větší a R malinké. Jsou plošné. Děkuji
Věk: 9, váha: 600, způsob krmení: Seno, tráva,

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Problémy se sarkoidy jak víte, jsou běh na dlouhou trat a někdy se nezadaří je úspěšně vyléčit. Nicméně z našich produktů můžete zkusit zařadit do terapie tyto: Virovet 2xdenně. (5 kapek/100kg hmotnosti) a zevně potírat přípravkem Audivet. Po dobrání 1 lahvičky Audivetu nechte 14dní pauzu a poté cyklus zopakujte. Tyto cykly můžete opakovat vícekrát, dle efektu terapie. S pozdravem L.Arden


15.05.2020

Odesílatel: Valentýna Kocůrková
Předmět: Letní vyrátžka u koně

Dobrý den, může produkt Audivet pomoct při letní vyrážce u koně? Předem díky za odpověď. S pozdravem Valentýna Kocůrková
Věk: 12, váha: 650, způsob krmení: seno, granule, musli, řezanka

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Takto jednoduše Vám asi uspokojivě neodpovím, protože nevím, o jakou vyrážku se jedná. Audivet můžete zkusit aplikovat na kůži, v případě, že je kůže narušená, tak je dobré kapky zředit vodou. Je dobré řešit příčinu vyrážky a dle toho zvolit efektivní léčbu. S pozdravem L.Arden


15.05.2020

Odesílatel: Ingrid Králíková
Předmět: herniace disku bederní páteře

Dobry den, moji feně byla diagnostikovana na CT s kontrastni latkou herniace disku bederni patere. Jeji momentalni problem neni zatim nijak velky, obcas po prochazce a naslednem klidovem rezimu spatne doslapuje na pravou zadni nohu, to ale "rozchodi". Na radu dobre kamaradky bych chtela zkusit zatim konzervativni lecbu pomoci Renovet a Kingvet. Nicmene jsem se docetla, ze tyto dva pripravky ovlivnuji pohlavni organy. A zde je muj dotaz...fena je cca rok po kastraci, bohuzel zustala zbytkova ovarialni tkan, ktera zpusobuje, ze znovu zacala harat. Nic dramatickeh, ale cyklus probehl, nasledovala serie odberu krve na nasazeni Covinanu na vyblokovani aktivity zbytkove tkane...muze pripravek Renovet nebo Kingvet "vyblokovat" injekci Covinanu? Muze zacit po techto pripravcich nastat harani? TZn. ze se po nich opet aktivuje zbytkova ovarialni tkan? Moc dekuju za odpoved.
Věk: 4,5, váha: 45, způsob krmení: BARF

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Tyto dva produkty jsou vybrané dobře, Renovet Vám může pomoci s event.otokem v okolí výhřezu disku. Dávkujte 2xdenně. Tyto produkty účinek injekce nevyblokují, toho se obávat nemusíte. S pozdravem L.Arden


14.05.2020

Odesílatel: Tadeáš Košik
Předmět: Oční problémy a rýma

Vážení, našeho kocoura trápí již více než měsíc problémy s výtokem z oka, nosu, doplněné o zarudlou skléru. Dnes se výrazně zhoršil, výtok je již z obou očí, přitom jedno dokáže jen s těží otevřít. Vytíráme převařenou vodou a výluhem z chmele, od veterináře dostal antibiotika Doxyhexal, nic však nepomáhá. Děkuji za radu a jsem s pozdravem Tadeáš Košik
Věk: 4, váha: 5, způsob krmení: BARF

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý večer, Z našich produktů bych Vám doporučil nasadit kombinaci Virovet a Imunovet, 2xdenně na 3 týdny. Nevím , jakou dg stanovil veterinář, ale dle nasazených atb se nebude asi jednat o virozu...Zkuste tuto kombinaci a pokud by nebyl dostatečný efekt, zaměnte Virovet po 3 týdnech za Kingvet. S pozdravem, L.Arden


14.05.2020

Odesílatel: Eva Perinova
Předmět: Hubnutí fenky

Dobrý den,chtěla jsem Vás požádat o radu. Naši fenečku máme po skončení 6nedeli u psi maminky jako renatko. Je pravý voříšek do 40cm. Od malá je báječná,jinak ziva,hravá a přátelská,milující fenečku. Všimli jsme si už minulý rok že moc neprobírá a jdou po hmatu cítíme tebe a,kostí. Chutná ji jíst granule. Můžete nám Poradit,jak probrat na váze,zklidnit velkou bojovnost sdělila po otci pejsek. Druhá fenka sestra je taky taková. Děkujeme Perinova s rodinou
Věk: 2,6, váha: 8, způsob krmení: Granule

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý večer, Text dotazu je zvláštně pomíchán...tedy jestli dobře rozumím, jedná se Vám o nabrání hmostnosti. Doporučil bych podávat fence Regavet 2xdenně spoledně s Probiovetem na 3 týdny. Pokračovat v podávání dle efektu a stavu fenky. Můžete také do krmení přidat ještě Omegavet a do vody Fytovet. S pozdravem L.Arden


14.05.2020

Odesílatel: Martina Jarešová
Předmět: Dávkování gynevet

Dobrý den, mám fenu, u níž se vždy po hárání objevuje falešná březost, hárá 1x ročně, obvykle v říjnu, ráda bych tomu letos předešlá a chtěla bych, kromě chovatelských opatření, zkusit přípravek gynevet, nevím jak jej použít, tedy dávkování a délku podávání. Děkuji za případnou odpověď. Martina J.
Věk: 3 roky, váha: 55kg, způsob krmení: Granule bodreek planina

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý večer, Přípravek Gynevet funguje dobře na harmonizaci hormonálního systému a tím také má vliv na následné falešné březosti. Je ale zapotřebí vytrvat a podávat alespon 3x v 3 týdenních cyklech. Podávejte během roku tak, abyste poslední cyklus ukončila alespon 14dní před háráním. A také následný cyklus započněte cca 1 měsíc po hárání. Jakmile se objeví falešná březost s laktací, ihned podejte Virovet 2xdenně do odeznění potíží. S pozdravem, L.Arden


13.05.2020

Odesílatel: Kristýna Buresova
Předmět: Kocour Siamka- dlouhodobá rýma

Dobry den,nas kocour trpi od kotatka rymou a obcasnym kaslem.O lecbu se staral predchozi panecek,ktery nahle zemrel a nejsem si jista,jaky je puvod onemocneni.v prosinci 2019 mel silnejsi rymu s zlutozelenym hlenem a zanet v oku. Byly mu podany leky: convenia sol 10ml jednorazove, Ofloxacin 0.3% nekolik dnu, Meloxidolor 5mg/ml 1*20ml a Loxicom 0.5mg/ml por sus 15ml. Leky docasne pomohly,ale ryma se opet po par mesicich v dubnu vratila. Pred touto lecbou byl pouzit 2*3 tydenni cyklus Kingvetu,kdy lecba chvili pomohla a priznaky se zlepsily. V dubnu 2020 byl podan kingvet na 3 tydny a nyni ma tyden pauzu (jiz nemam pripravek k dispozici). Po vysazeni ma opet rymu se zlutozelenym hlenem (kycha nekolikrat denne)),pri spanku i pohybu se mu obcasne hure dycha (vypada jako kdyby mel ucpany cumak od rymy). Odmala se pri behani zadychava. Ale zere normalne, neustale si chce hrat a beha jako torpedo po byte. Jedna se o kocoura zijiciho v byte. Poradili byste mi,jaky dalsi preparat vyzkouset? Predem dekuji za radu
Věk: 2,5 roku, váha: 5,7kg, způsob krmení: Granule, kapsičky

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý večer, Zvolil bych v tomto případě kombinaci přípravků Virovet a Imunovet. Virovet bude v této fázi chronické rýmy fungovat jako prevence dalšího onemocnění, ne již na přítomnost aktivního viru v těle a Imunovet jako přírodní antibiotikum a pomůže posilnit imunitní systém, má antibakteriální, antivirové účinky....vždy podávat v pamlsku. Cyklus 3 týdny a podávat oba produkty 2xdenně. S pozdravem L.Arden


13.05.2020

Odesílatel: Dominika Ilenčíková
Předmět: Kožné problémy

Dobrý deň, chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu. Máme 5 ročného psa. Minulý rok cez leto sa mu na hrudi a hlave objavili hotspoty. Našťastie po vystrihaní miest a použití striebra v spreji mu hneď ustúpili. Okrem toho má celý život veľmi výraznú reakciu na kliešte. Miesto mu opuchne, často sa vytvorí chrasta, lebo mu to zakrváca a následne ho to svŕbi. Tento krát sa mu však na koži objavujú chrasty v rôznom štádiu nezávisle od kliešťov. Na slabinách mal výrazne začervenanú kožu, na hlave veľké chrasty z ktorých sa púšťala krv, na lakti, hrudi a krku zaschnuté chrasty a v najhoršom štádiu má veľkú mokvavú hnisavú ranu na lopatke.Tá ho aj najviac svŕbi, tým pádom si ju aj škrábe a tečie z nej krv a hnis. Všetky miesta som mu obstrihala. Toto sa mu všetko prejavilo asi v priebehu týždňa. Veterinár povedal, že je to jasná alergia, dal mu dve injekcie, a poradil rany potierať genciánovou violeťou a nasadiť diétu. O tri dni sa prísť ukázať. Nezabrali injekcie ani na svrbenie ani na zmiernenie rany, rovnako ani genciánová violeť, ktorá mu celá z rany vyhnisala von. Keď sme prišli včera na kontrolu, bol tam iný veterinár a ten tvrdí, že to alergia určite nebude, skôr ekzém alebo opäť hotspoty, keďže ich už mal raz. Opätovne dostal antibiotickú injekciu, prednison na zmiernenie škrábania a masť na potieranie. Najväčšiu ranu sme mali ešte oblievať kamilkovým čajom. Našťastie do druhého dňa sa zatiahla a tak sme použili aj na ňu mastičku. Koncom týždňa máme opäť kontrolu. Chcem sa poradiť, čo by to podľa Vášho názoru mohlo byť. Aké prípravky nasadiť, aby sme jeho problémy eliminovali? Ešte dodám, že tento rok nemáme žiadny veterinárny prípravok proti kliešťom a blchám. Používame olejčeky, napr. tea tree a pangamin. Odčervený je. Značku granúl sme menili asi pred pol rokom a pekne na nej prosperuje, má malé pevné bobky.Vo februári sme prešli z časti aj na barf. Zakaždým sa snažím o vyváženú dávku - mäso, kosti, prílohy. Ďakujem Vám veľmi pekne za radu!
Věk: 5 rokov, váha: 72 kg, způsob krmení: ráno grain free granule Primordial, večer barf

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Z potíží, které popisujete, bych si troufl trvrdit, že se jedná o intoleranci na některou složku potravy. Druhá věc je, že pokud krmíte granule i barf, tak za prvé, aby granule byly určitě za studena lisované a za druhé, aby krmení těchto dvou odlišných druhů krmiva bylo odděleno a nebylo v jednom dni. Zkuste nejdříve např.cyklus, kdy budete mít dny, kdy krmíte jen barf a poté jen granule. dále bych se zamyslel, zda nezvolit jen jednodruhé krmení. Z našich produktů v této fázi potíží nasadte Regavet, Probiovet a Cytovet na 3 týdny. Do vody můžete přidávat Fytovet. V dalším 3 týdenním cyklu bych nasadit Gynevet a Omegavet. Určitě bych nechal udělat kompletní lab testy a pokud budou v pořádku, tak testy na alergeny. S pozdravem, L.Arden


12.05.2020

Odesílatel: Michaela Trčková
Předmět: Betullka - kýla

Dobrý den, minulý rok v létě v srpnu jsem vám psala o Betullce operaci. Našla jsem ji nádorky na mléčné žláze jeden byl maligní. Operace dopadla velmi dobře a v úterý 5.5.2020 po cca půl roce jsme byly na celkové kontrole i rtg sono a odběr krve. Vše bylo v pořádku. Jen jsem bohužel v sobotu 9.5.2020 Betullce je to Italský chrtík fenka našla bulku na bříšku a včera mi na veterině řekl pan doktor, že se jedná o kýlu je to bulka 5 mm průměr. Musím ji hlídat a pokud se bude zvětšovat je prý nutné odstranění chirurgickým zákrokem. Prosím Vás o radu, zda je možné podáváním přípravků od energy kýlu mírnit aby se nezvětšovala, nebo ji úplně odstranit. Velmi Vám děkuji za Vaše rady a přeji hezký den. S pozdravem Michaela Trčková
Věk: 9 let, váha: 5,3, způsob krmení: hypoalergenní strava

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Tento problém si myslím, že spíše budete muset dle rady veterináře řešit chirurgickým zákrokem. Pokud chcte fenku podpořit našimi produkty, doporučil bych Vám vyzkoušet Kingvet, 2xdenně 2 kapky na 3 týdny, poté 1 týden pauza, S pozdravem, L.Arden


12.05.2020

Odesílatel: Katka
Předmět: Kvasinky na tlapkáh

Dobrý den, mám krátkosrstou kříženku s AST. Má problémy se zarudlými packami, které si stále líže a kouše. Již sme vyzkoušeli hodně léčeb (ATB, apoquel, různé kapky, chytrou houbu, octové zábaly, různé mastičky, koupání ve speciálních šampónech..) a nic nezabralo. Vždy se to s novým preparátem zlepší a hned se to začne horšit. Packy má stále červené, pokud denně nemyjeme a nemažeme, celé ji to zmokvá a více si to kouše. Jaký preparát by byl pro ní nejvhodnější? Děkuji :)
Věk: 2 roky, váha: 25 KG, způsob krmení: BARF

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Z nšich produktů máme k zevnímu použití na tyto kožní potíže Audivet (který ale pokud je kůže již povrchově zasažena může dráždit a pálit, tak určitě naředit) a dále šampon Epivet, který se osvědčil u kožních onemocnění. Často bývá problém v krmení - krmíte Barf, který bývá pro psa výborný - nechybí mu ale nějaký výživový doplněk? Zkuste ještě do vody přidat Fytovet, na doplnění minerálních látek a do krmení Omegavet. Z koncentrátů můžete nasadit 2xdenně Gynevet na cyklus 3 týdnů a po týdnu zopakovat. S pozdravem, L.Arden


12.05.2020

Odesílatel: Eva Zatloukalová
Předmět: Nechutenství a zvýšená teplota u psa

Dobrý den, potřebovala bych poradit jaký produkt by se hodil pro mého psa. Je to kříženec a poslední měsíc skoro vůbec nežere. Již byl 3x na injekci antibiotik u veterináře, který mu teď naposledy odebral i krev a vše měl v pořádku.Nicméně má pořád zvýšenou teplotu 39,3 °C a skoro nežere. Je to venkovní pes, je celý rok venku. Jinak je čilý, běhá, má zájem, štěká na ostatní psi, akorát je kost a kůže. Jsem ze Šumperka, nevíte jestli tady někdo dělá i zvířata? Ptala jsem se na poradně Energy v Šumperku a paní mě odkázala na Vás, že mi poradíte. Díky moc za odpověď Pěkný den Zatloukalová Eva
Věk: 11, váha: 9,5, způsob krmení: granule, plechovky masa

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, pokud byly udělány opravdu podrobné odběry (včetně slinivky apod.) a vše je v pořádku, doporučil bych Vám nasadit Regavet 2xdenně 2 kapky na nechutenství (ráno a večer), 1xdenně Virovet (nejlépe uprostřed dne)a přidat Imunovet také 2 kapky 2xdenně (do pamlsku) a určitě Probiovet 1 kapsle ráno a večer z důvodu atb léčby. Probiovet ponechte 3 týdny a ostatní produkty dle vývoje potíží. Pokud budete chtít pokračovat v komunikaci se mnou, můžete do neděle kdy mám službu v poradně psát sem, nebo následně na můj email. S pozdravem, L.Arden


11.05.2020

Odesílatel: Marie Šaclová
Předmět: falešná březost

Dobrý večer, chtěla bych Vás poprosit o radu. Naší fence border-kolie dnes byla diagnostikována falešná březost. Má zvětšené mléčně žlázy - prozatím bez zánětu. Prosím o radu, který z produktů by byl vhodný ke zmírnění příznaků a v jakém dávkování. Děkuji Šaclová
Věk: 3 roky, váha: 19 kg, způsob krmení: BARF

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Njedříve bych chtěl podotknout, že falešná březost není diagnoza nemoci jako takové, je to stav, který se u fenek objevuje po hárání a pokud k ní inklinují, většinou pravidelně. A tím se také dobré se zamyslet nad možností kastrace, aby se předešlo později možnému zánětu dělohy. Z našich produktů Vám doporučím Gynevet na 3 týdny - ale teprve ve fázi zklidnění, kdy již falešná březost odezní. Ted podávat nemůžete. Nejlépe nasadit vždy v mezidobí když fenka nehárá tak, aby se aplikace dokončila 14dní před háráním. Můžete během roku udělat takto více cyklů. V tuto chvíli pokud se objeví laktace, tak nasadte Virovet do odeznění příznaků. S pozdravem, L.Arden


11.05.2020

Odesílatel: Monika Nedorostová
Předmět: Morče

Morče rychleji dýchá, občas zakašle,nos má normální, poléhavá, méně ji,bobky také nejsou úplně " pěkné", mám po prvním morčeti, které nám zahynulo před týdnem,kingvet a imunovet, zasadila jsem 1 kapku imunovetu do 1 ml vody a 1/2 kapky kingvetu do 0.7 ml vody,jsou to tři dny, spíše se mi zdá ,že se stav trošku zhoršil.A ještě je to týden ,měl nafouklé břicho,tak jsme šli na veterinu ,dostal injekci a dietu suchou stravu,máme mu dávat kapky pro mimina Sab.,dávat několikrát denně 2-3 kapky.Muze mít třeba i stesk po tom prvním morčeti,byli vedle sebe v klecích.dekuji za odpověď.Nedorostova
Věk: 2.5 roku, váha: 830g, způsob krmení: Seno, suché vločky pro morčata,zelenina,trava

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Z těchto potíží nemphu přesně určit o jakou dg se jedná, doporučil bych nejdříve návštěvu specialisty a poté s výsledkem naši poradnu, kde Vám můžeme cíleně poradit. Pokud se stav po podání produktů zhoršil, určitě na pár dní vysadte a nepodávejte. S pozdravem, L.Arden


10.05.2020

Odesílatel: Jana Čermáková
Předmět: systémový lupus

Dobrý den, přes asi 2,5 lety se u fenky začaly projevovat problémy - inkontinence a otoky a bolest karpálního kloubu. Krevní testy, RTG a další vyšetření byly v pořádku. Dlouho se proto léčil kloub jako zranění vazů a na inkontinenci byl podávaný propalin. Kvůli opakujícím problémům byla dělána další vyšetření, až se konečně před rokem zjistil systémový lupus, v případě fenky napadající klouby a pravděpodobně ledviny. V současné době se stav zhoršuje, příležitostné podávání léků proti zánětu (ne kortikoidy) už nepomáhá a pravděpodobně bude nutné brzy na kortikoidy přejít. Mohl by některý produkt z vaší nabídky při léčbě pomoci, případně alespoň snížit následky kortikoidů?
Věk: 6,5, váha: 21, způsob krmení: granule lisované za studena

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Čermáková, bohužel se systémovým lupem nemáme tolik zkušeností z praxe, aby se dalo říci, že jej umíme léčit. Teoreticky, na základě postižených orgánů (ledviny, klouby) a autoimunitní podstatě onemocnění, lze vyzkoušet Imunovet, Cytovet a Regavet. Pokud se uchýlíte k imunosupresivní léčbě, budou tlumeny i účinky Energy preparátů, tedy podávat je současně s kortikoidy nemá velký význam. V případě že budete chtít pomoci s dávkovacím schématem, kontaktujte mne na milena.martincova@energy.cz. S pozdravem MM.


10.05.2020

Odesílatel: Zuzana Dvořáková
Předmět: hyperplazie prostaty

Dobrý den, máme 4.letého rottweilera a na veterině mu zjistili benigní hyperplazii prostaty a intraprostatickou cystu. Dostal antb Ypozane a enroxil. Je nějaké produkt Energy, který by pejskovi pomohl na uvedený problém, případně doplnil uvedená antb? Předem moc děkuji za tip.
Věk: 4, váha: 50, způsob krmení: granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Dvořáková, na potíže s prostatou se hodí přípravky Kingvet a Imunovet. Ypozane je blokátor testosteronových receptorů v prostatě a funguje po dobu 5 měsíců. Do té doby tedy bude vhodné působit regeneračně, aby se po uplynutí doby účinku Ypozanu problém opět nevrátil. Až doberete antibiotika (Enroxil), nasaďte kombinaci Kingvet (2x denně nalačno 3 kapky) a Imunovet (2x denně 5 kapek po jídle nebo do krmiva). Užívejte 3 týdny a poté se ozvěte přímo na můj email, určitě za sebou budete mít už i sonografickou kontrolu a kontrolní vyšetření moči. S pozdravem Milena Martincová.


10.05.2020

Odesílatel: Iveta M.
Předmět: Trávení

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mohu dávat svojí fence PROBIOVET jako prevenci. Předem děkuji a přeji hezký den.
Věk: 2 roky, váha: 1,40 kg, způsob krmení: Granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den Iveto, Probiovet lze podávat i preventivně, například při přechodu na nové krmivo, u zvířat s citlivým zažíváním nebo při krmení stravou s obsahem konzervantů. S pozdravem Milena Martincová.


09.05.2020

Odesílatel: Eva Jakalová
Předmět: Korovet

Dobrý den, prosím, muze fena irskeho teriera, s diagnostikovanym zvetsenym srdcem, nastavena na lecbu Vetmedin 5gr rano 1 tabl, vecer 1/2 tabl pripravek Korovet? Jinak fena aktivni, chut k jidlu ma, pohybove je na tom moc dobre. V letaku u produktu je uvedeno, ze v pripade onemocneni srdce, je potrebne zvazit uzivani a konzultovat s veterinarem. Predem dekuji za odpoved, s pozdravem Jakalova
Věk: 13let, váha: 16, způsob krmení: Barf

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Jakalová, záleží na stupni postižení srdce a závažnosti klinických příznaků před nasazením léčby. Pokud jde o náhodný nález a mírný stupeň dilatace, pak by fena Korovet mohla, ale nasadila bych jej ve velmi nízké dávce, tím spíše že kalendářně již jsme pod nadvládou elementu Oheň. Má-li diagnostikované DCM (dilatační kardiomyopatie), bude vhodnější přípravek Kingvet, střídavě s Regavetem. V případě zájmu o upřesnění pište přímo na můj email. S pozdravem Milena Martincová.


07.05.2020

Odesílatel: Monika Matuszková
Předmět: Doporučení vhodného preparátu

Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o doporučení některého z Vašich přípravků pro mého psa. Je to Bischonek, věk 12,5, má problémy s kameny v močovém měchýři, špatná funkce jater a ledvin (dle krevních testů), srdeční nemoci - nedovírá se mu jedna z chlopni. Za poslendí 2 roky zhubnul 3kg, ztratil většinu své svaloviny. Dle veterinářů už tu neměl být, ale bojuje a tak bych ho chtěla v jeho boji podpořit, jsme vděční za každý den kdy tady s námi je a při tom víme, že netrpí, za Vaši radu moc děkuji. M.M.
Věk: 12,5, váha: 6,2 Kg, způsob krmení: vařená,

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Matuszková, v případě Vašeho pejska nelze podpořit léčit všechny orgány najednou a tak, podle zásady "hlavně neškodit", se Vás zeptám, který z uvedených problémů vnímáte jako ten největší? Jaké jsou dominantní projevy jeho obtíží? Na močový měchýř, regeneraci jater, posílení srdečního svalu, zpomalení svalové atrofie i dodání jangu do ledvin lze vybrat Kingvet, ráda bych si ale doplnila informace. Pište případně na můj email uvedený v hlavičce odpovědi a můžete zaslat i výsledky krevních testů. S pozdravem Milena Martincová.


06.05.2020

Odesílatel: Zuzka Matějková
Předmět: Císařský řez jezevčík drsnosrstý standard

Dobrý den, včera naše fenka jezevčíka rodila císařským řezem. Bylo jen jedno štěňátko. Chci poradit ohledně tvorby mlíka. Fena hodně mléčná, bojím se zánětu, protože štěňátko to prostě nemá šanci vypít. Snažíme se odstříkáváním ji ulevit od tlaku. Je možné podat nějaký preparát, který by snížil tvorbu mléka a pomohl při hojení. A ještě něco co by podpořilo chuť k jídlu štěňátko. To si vycucne to co jí podle ní stačí a pak klidně 5 hodin nic. Bříško má plné a je spokojená. Moc děkuji za brzkou odpověď. Zuzka Matějková
Věk: 3, váha: 12, způsob krmení: Barf

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Matějková, domnívám se, že podpořit chuť k jídlu štěňátka nebude třeba, pokud je spokojené, pije a přibírá. Zdá se, že mu to co vypije stačí, tím spíše, že má maminku celou pro sebe a ona má mléka nadbytek. Pro fenku doporučím Virovet a Imunovet. Virovet tlumí laktaci a posiluje přirozenou obranyschopnost. Podává se 2x denně 2 kapky nalačno nebo na pamlsku. Imunovet podporuje hojení a chrání před zánětem, má přirozené antibiotické účinky aniž by negativně ovlivnil štěňátko. Dávkování rovněž 2x 2 kapky, ale tentokrát po jídle nebo zapravené do krmiva. Přeji hodně štěstí Vám i Vaší jezevčí rodince, s pozdravem Milena Martincová.