Neznáte své heslo?

  • Vstup na webové stránky pro členy Klubu Energy vám zajistí zadání registračního čísla člena klubu, které naleznete na své registrační kartě nebo ve smlouvě o obchodní spolupráci.
  • Heslo získáte po vyplnění formuláře umístěného níže na této straně nebo telefonicky na čísle: +420 283 853 853.

Kontrolní údaje nutné
k vydání hesla do IS


Vyplněním osobních údajů ve formuláři a jejich odesláním, souhlasíte s jejich zpracováním společností Energy. Firma Energy Group, a.s. se zavazuje, že osobní údaje uvedené v této přihlášce nebudou použity k jiným účelům, ani nebudou poskytnuty třetí straně.

Klubové členství a jeho výhody

Každý zákazník, nakupující produkty Energy, má možnost registrace. Výhody členství v Klubu Energy lze čerpat v celé síti prodejních míst v ČR.


Po podepsání Smlouvy o obchodní spolupráci a zaplacení registračního poplatku 500 Kč se zákazník stává řádným členem Klubu Energy. Kromě členské karty společnosti Energy Group, a.s. obdrží každý nový člen startovací balíček, vč. jednoho koncentrátu podle vlastního výběru a ročního předplatného magazínu Vitae.


Registrace v Klubu Energy je platná 12 měsíců od data podepsání Smlouvy o obchodní spolupráci. Následujících šest měsíců je ještě možné si registraci prodloužit. K výhodám klubového členství patří mimo 30% slevy na nákup zboží také možnost navštěvovat poradny lékařů a terapeutů, odborné přednášky a účastnit se dalších klubových aktivit.


Podrobnosti naleznete v Průvodci zde.

Zodpovězené dotazy

Vyhledávání v poradně

05.05.2021

Odesílatel: Kateřina Stará
Předmět: slepota u pejska

Dobrý den, asi před měsícem,jsem zjistila,že pejsek naráží do dveří a různých věci,díky tomu mi došlo,že pejsek nevidí.Šla jsem sním na veterinu,kde zatím příčina není známa proč nevidí,pejsek nevidí na obě oči,levé oko je zasaženo více než pravé,bělmo je více krvavé.Tlak v oku má nízký.Od malička mu slzí oči,Krevní obraz i biochemie je v pořádku,akorát má zvýšené jaterní hodnoty,ale není ohrožen na životě.V moči má bílkovinu a červené krvinky.Pravděpodobně se jedná o nějaký zánět.Paní doktorka pejskovi nasadila antibiotika clavaseptin 250mg,karsivan 50mg, oční kapky suspenze 5mg,oční mast maxitrol,za týden máme jít na kontrolu a uvidíme,jestli léčba zabere,ráda bych nějak pejskovi pomohla,aby měl zase radost ze života,většinu dne prospí,protože ho asi ty oči bolí,je smutny a zmatený co se děje.Také musím zmínit,že pravděpodobně vyšší hodnoty jaterní mohou souviset,že byl asi před 6lety otravený a měl poruchy trávení,jelikož se mu podávala strava z obchodu,konzervy a granule,trpěl průjmami a zvracením,po nasazení dietní stravy gasstrointestinel,je pejsem bez potíží.Chci se zeptat,jestli mu tyto produkty neublíží a jsou pro pejska bezpečné,já sama výrobky energy užívám.Děkuji Vám za radu a odpověď.Přeji pěkný den
Věk: 11, váha: 8, způsob krmení: dietni granule-gastrointestinal

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Stará. Pejska bude vhodné nechat vyšetřit specialistou veterinárním oftalmologem, pro určení přesnější diagnozy nebo alespoň určení jaké oční struktury jsou postiženy, zda příčinou není neurologie nebo hypertenze. Jelikož má pejsek v těle zánět, postižené oči a zároveň jsou zvýšené hodnoty jaterních parametrů, lze doporučit Imunovet (2x2 kapky po jídle či v krmivu) a Korovet (v nižší dávce 2x 1 kapka nalačno). Korovet dodá i onu radost ze života, prvotně se však domnívám, že potřebujeme vědět více o charakteru procesu který slepotu zapříčinil. S pozdravem Milena Martincová.


05.05.2021

Odesílatel: Stanislava Bryndová
Předmět: epilepsie a kardiomegalie jezevčíka

Jaký přípravek od Energy je vhodný pro mou jezevčici Andělku, po posledním epileptickém záchvatu jí nesloží nožičky, dr jí napíchal solumedrol a bere Prednicortone3/4 denně. Stav se zlepšil, ale chtěla bych jí podat něco na podporu činnosti mozku nebo ledvin. Na srdíčko bere Vetmedin, Fouron na odvodnění. Zároveň mám strach aby se všemi těmi léky se tyto přírodní přípravky netloukly. Děkuji za radu.
Věk: 9, váha: 3800, způsob krmení: 10dní granuleyoogis a 10dní masová konzerva yoogis

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Bryndová, Andělce můžete z našich přípravků podávat Celitin, Omegavet a Fytovet a přidat pangamin (B vitamín) nebo Nutrivet. Jedná se o doplňkové preparáty, které se s užívanými léky "tlouct" nebudou. Kortikoidy, které má fenka nově nasazené, by tlumily účinky bylinných pentagramových koncentrátů, proto je ve výčtu neuvádím. Hodně štěstí, s pozdravem Milena Martincová.


04.05.2021

Odesílatel: Nikol W.
Předmět: Zablešení u koček

Dobrý den, prosím o radu ohledně odblešení koček. Máme dvě britské kočky čistě vnitřní a jednoho kocoura venkovního s přístupem dovnitř. Před relativně nedávnem se kočky "sestěhovaly" a venkovní kocour nám blešky přenesl dovnitř na vnitřní kočky, a tak jsou všichni "hezky" blešatí. "Chemickou náloží" to řešit již nechceme (venkovní kocour dostával doteď pipetu, vnitřní kočky žily donedávna v izolaci bez dalších zvířat, takže nebylo třeba), proto bych se chtěla zeptat, zda je možné se již akutního zablešení zbavit přírodní cestou? Děkuji moc za rady, hezký den.
Věk: 2-6, váha: 2-4, způsob krmení: granule, kapsičky, občasný BARF

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den Nikol, Energy nemá ve svém sortimentu přípravky na odblešení koček. Psy lze koupat v šamponu Epivet, ale obávám se, že u koček to nebude nejvhodnější řešení. S pozdravem Milena Martincová.


04.05.2021

Odesílatel: Nikol W.
Předmět: Podezření na šelest na srdci u britské kočky

Dobrý den, při předoperačním vyšetření bylo poslechem mé britské kočce zjištěna šelest. Operace tedy neproběhla. Na základě tohoto vyšetření byla doporučena léčba Benamaxem. Jelikož vím, že nic není jen tak, chtěla bych vyřešit prvotně příčinu, po které se samozřejmě vet nepídil (léčbu jsem tedy nezahájila). V posledním půl roce kočka změnila prostředí - bydliště + jí a její kočičí kamarádce, se kterou žije už delší dobu, přibyl nový kočičí kamarád, kterého ona moc "nemusí". Přemýšlím tedy, zda by to mohlo mít původ psychického rázu. Také obě chytly blechy od nového kočičího kámoše (on je venkovní, ony výhradně vnitřní), tak přemýšlím, zda to nemůže být způsobeno nějakou infekcí, nebo následek prodělané infekce, popř. parazitárním zatížení? Děkuji moc za rady, hezký den.
Věk: 6, váha: 4kg, způsob krmení: granule, kapsičky, občasný BARF

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martinova@energy.cz) Dobrý den Nicol, srdeční šelest u kočky může mít spoustu příčin, od nevinného šelestu ze stresu z vyšetření na veterině či přítlaku fonendoskopu až po vážné onemocnění vyžadující léčbu. Jelikož o charakteru šelestu nic bližšího nevíme a jedná se o britské plemeno, u kterého se často vyskytuje HCM (hypertrofická kardiomyopatie), doporučím kočičku nechat vyšetřit kardiologem - tak zjistíte příčinu šelestu a také zbytnost či nezbytnost léčby. Souvislost s blechami- pokud by byla bleší invaze masivní a vedla by u kočky k anemii - chudokrevnosti, může být teoreticky šelest od toho, ale prakticky se s tím nesetkáváme jako s jediným příznakem, tj. sledovala byste i jiné obtíže jako slabost, vyhublost, bledost sliznic a spojivek. Anemii jakožto i proběhlou infekci s následky na srdečním svalu/chlopních lze zjistit vyšetřením krve a srdce. S pozdravem Milena Martincová.


04.05.2021

Odesílatel: Dagmara Pietraszek
Předmět: Epilepsie - kočka

Dobrý den, zajímá mne, jestli je to vůbec možné, chtěla bych podpořit kočku mé známé z Polska. Kočka trpí záchvaty 6 let, od dětství. Příčinou podle MRI je nekróza části mozku - hipokampů po zánětu, polioencefalomalace. Ted´má záchvat když je úplněk nebo proměnlivé počasí, třeba jednou nebo dvakrát měsíčně. Léki: Luminal 15 mg 2 x 1 tabletka, relanium 5 mg 2x 3/4 tabletki denně. Do toho pro regeneraci jater zentonil, heparegen, hepaxan, Ornipural. Bohužel stav jater je špatný, ALT 1000. Chtěla bych jí pomoci aby zlepšit stav jater. Děkuji předem za Vaši pomoc.
Věk: 6, váha: 3,1, způsob krmení: granatapet, feringa, catz finefood. Allergie na kučecí máso

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Pietraszek, šance na vyléčení je malá, neboť příčinou jsou strukturálně-funkční změny v mozku, které jsou navíc 6 let fixovány. Pro zmírnění průběhu či frekvence záchvatů lze bezpečně nasadit Etovet, v dávce 2x denně 2 kapky a do pitné vody či do krmiva kapat Fytovet. Užívat bude třeba minimálně 2x 3 týdny s týdenní pauzou mezi cykly, než bude možné zhodnotit efekt. Další možností by byl Korovet či homeopatika. Korovet však nebude vhodný jako přípravek první volby kvůli nastupujícímu období Ohně, a také kvůli lékovým interakcím. Budu ráda za zpětnou vazbu po 2 cyklech Etovetu a Fytovetu, případně za průběžnou komunikaci o pacientce, takovýto případ nelze řešit podle universálního návodu. S pozdravem Milena Martincová.


04.05.2021

Odesílatel: Markéta Buzická
Předmět: Bradavice u králíka

Dobrý den.Už jednou jsem se zde radila ohledně zácpy a také chronické rýmy u králíčka a na základě toho bereme Imunovet a Kingvet a probiotika. Nyní jsme u králíčka objevili "bradavice" v chlupech pod očima, paní veterinářka si myslela, že to může být papilomatóza, ale bradavice tomu neodpovídá. Má spíše klasicky tvar jako u lidí-jak je popisováno jako hlavička od špendlíku a světlé barvy. Chtěla bych se zeptat na Vaši radu a popřípadě jestli si myslíte, že bych mohla podávat homeopatika na léčbu bradavic (thuya occidentalis a Calcarea Carbonica). Moc děkuji za Vaši odpověď.
Věk: 6 let, váha: 1.6 kg, způsob krmení: Seno, bezobilne granule, cestve -bylinky,trava,zelenina

Odpověd: Odpovídá MVDr. Dobrý den paní Buzická, klasické kožní bradavice jsou u starších zvířat známkou méně aktivní buněčné imunity, kterou Kingvet a Imunovet podporuje, Energy přípravky tedy máte nasazeny správně. Bohužel ohledně homeopatik Vám poradit nedokážu, je třeba kontaktovat veterinárního homeopata. S pozdravem Milena Martincová.


03.05.2021

Odesílatel: Hana Cvachová
Předmět: streptococcus equi

Dobrý den, můj kůň má posledních 7 měsíců problém s dýcháním. Je mu 20, je to velký poník, nikdy dříve zdravotní problémy neměl. Ustájení 24/7. Dělali jsme endoskopii, pozitivní na streptococcus equi. Velké zahlenění a prokrvení. Léčeno antibiotiky. Následně ještě kortikoidy (Prednisolon). Obtíže přetrvávají. Zadýchává se, pokašlává. Máte nějaké doporučení? Děkuji. /email: z.hana@email.cz /
Věk: 20, váha: 400, způsob krmení: pastevní ustájení

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Cvachová, na tyto potíže z Energy přípravků doporučím kapky Kingvet a Imunovet, pomáhají na dušnost u koní, astma i infekce dýchacích cest a rovněž modulují imunitu. Jelikož podobné dotazy jsou v této poradně řešeny poměrně často, určitě poradnu prolistujte, případně se obraťte emailem na pana doktora Ardena (Lukas.arden@energy.cz), který tuto problematiku u koní řeší komplexněji (krmení, ustájení, Energy, homeopatika). S pozdravem Milena Martincová.


03.05.2021

Odesílatel: Jana Dvořáková
Předmět: Energy virovet

Dobrý den. Je možné dávat přípravek i štěňátkům? Pokud ano, od kterého týdne od narození? Děkuji za odpověď
Věk: 2 měsíce, váha: 1,5 kg, způsob krmení: Granulky hi

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Dvořáková, teoreticky lze Virovet podávat i štěňátkům 14-ti denním, je-li k tomu důvod (infekce, umělá výživa,...), stačí v nižších dávkách než jsou dávky doporučené. Nejčastěji ale bývá nasazován v období odstavu a prvních vakcinací, kvůli lepší adaptaci na nové prostředí, nové antigeny i výraznější protilátkovou odpověď a minimalizaci nežádoucích účinků očkování. S pozdravem Milena Martincová.


03.05.2021

Odesílatel: Pavlína Lakomá
Předmět: Selhání ledvin

Dobrý den, prosím o radu. Moji fence diagnostikovali selhavani ledvin. Dnes ke tomu 14dní co se na to přišlo. Fenka mi nejí, má velké nechutenství. Dočetla jsem se, že přípravek regavet by mohl pomoci. Mohu ho podávat i přesto, ze máme nějaké léky? Bereme ráno semintra,pronefra,degan,gamosan a hemovet a večer degan, famosan a benamax. Mohu podávat ragavet k tomu? Pokud ano, kolik kapek? 2ráno a 2večer? Fenka ma svojí váhu 12kg, ale momentálně zhubla na 10lg, nechce nic jíst. Moc děkuji za odpověď. Pavlína Lakomá.
Věk: 3,5, váha: 10, způsob krmení: Barf

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Lakomá, pokud má fenka v pořádku jaterní testy, můžete Regavet bezpečně nasadit. Zda bude mít žádoucí efekt však záleží hlavně na stadiu renálního selhání, na hodnotách močoviny, kreatininu a fosforu. Výsledky bohužel neuvádíte, avšak podle množství nasazených léků a úplného nechutenství se obávám, že se nejedná o úplně počáteční stav. Dávkování - začněte s dávkou 2x denně 1 kapka a po 5 dnech zvyšte na 2x denně 2 kapky, podávejte nalačno. S pozdravem Milena Martincová.


01.05.2021

Odesílatel: Soňa Zelenková
Předmět: Dávení, kašel, nádor na srdci

Dobrý den, ráda bych se poradila o naší fence - jorkšírský teriér. Od února 2021 se několikrát denně dáví a vydává u toho šílené zvuky. Dělá to hlavně když je v klidu (v noci). Někdy z toho dávení zvrací (bílou pěnu). Někdy jen začne kašlat. První VET mi řekl, že je to laryngitida a nasadil antibiotika - nezabralo to. Hledala jsem pomoc jinde a druhý VET udělal kompletní vyšetření, kdy zjistil, že má nádor nad srdcem (nástin v mediastinu) a to jí tlačí na průdušnici proto se dáví. Zjistil také, že její srdce je zvětšené na 6 žeber a normální stav je na 3 žebra. Předepsal léky na potlačení toho dávení - Prednicortone před tímto lékem podávat - Famosan, dále mám podávat lék na srdce - Cardisure. Po 4 dnech podávání léků začala mít nežádoucí účinky - přestala jíst, hodně zvracela bílou pěnu, průjem a měla krev ve stolici (včera už jenom krev) ani nedokázala stolici udržet. Po včerejším vyšetření u VET - hubne, vysadit pouze Prednicortone, hladovka a granule na zažívání. Vysadila jsem všechny léky a nenasadila ani ty co mi VET předepsal včera na zmírnění zvracení a krvavé stolice. Nechce nic žrát už dva dny neměla vůbec nic. Moc Vás prosím o radu co by bylo možné podávat za přípravky od Energy aby se jí vrátila alespoň chuť k jídlu a zmírnilo se jí to dávení. Ještě bych se ráda zeptala zda není možné, že tohle celé se jí děje ze stresu. Před rokem a půl se nám narodil syn. Do té doby byla fena na prvním místě. Trávila s námi veškerý čas a byla v naprostém pořádku. Od té doby co jí syn narušil její území je jiná. Nemá ho ráda a vždycky když on k ní jde ona utíká a krčí se pod stolem a bojí se ho. Sama za ním nejde, chce mít svůj klid a on jí to narušuje. Jakmile syn není doma tak je jak vyměněná. Moc Vás tedy prosím o radu, zda by nebylo možné nasadit i nějaký přípravek aby byla v pořádku i psychicky.
Věk: 11, váha: 2,40, způsob krmení: granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková Dobrý večer, Jistě chápete, že stav vaší fenky je velmi vážný na to, aby jej bylo možné řešit na dálku přes internetovou poradnu. Vše co vám doporučím bude tak velmi hrubý odhad. Stav fenky je natolik vážný a akutní, alespoň podle toho jak jej popisujete, že v tuto chvíli není podstatné, zda byl stres spouštěčem. Nyní je potřeba řešit aktuální situaci. Pokud pejskovi selhává srdce, je nezbytné, abyste mu Cardisure podávala. Jinak bude srdce selhávat stále více a stav se bude zhoršovat. Pokud mu nesedí Cardisure, o čemž popravdě hodně pochybuji, existují i jiné léky na srdce. Navíc mám z vašeho emailu pocit, že pejsek by nyní potřeboval akutní intenzivní pÉči. Takže já vám rozhodně doporučuji opět navštívit veterinárního lékaře.


01.05.2021

Odesílatel: Jírová
Předmět: Mycoplasma

Dobrý den,prosím úspěšně jsme zlikvidovali mycoplasmu u feny.Atb+rada od Vás Kingvet,Imunovet bohužel nešel obj.Prosím,jak ted postupovat po testech a po dobrání atb,aby fena již mycoplasmu nechytla,čím posílit imunitu,nebo co přesně od Vás dávat.Moc děkuji Odesílatel: Jírová Předmět: Mycoplasma Dobrý den již po druhé řeším u feny retrívra mycoplasmu v reprodukčním systému,nasazena atb doxycyklin,mohu k tomu přidat nějaký přípravek od Energyvetu,nebo až po dobrání atb a který přesně přípravek?Moc děkuji Věk: 4roky, váha: 35kg, způsob krmení: granule Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Jírová, můžete nasadit kombinaci Kingvet (2x denně 3 kapky nalačno) a Imunovet (2x denně 4 kapky po jídle či v krmivu) a to již současně s antibiotiky. Jen bude vhodné nepodávat doxycyklin a Imunovet současně, ale dostatečně je časově oddělit (1 lépe 2 hodiny) kvůli žaludeční snášenlivosti. Doxycyklin někdy i sám může být příčinou trávicích obtíží, pokud by to byl váš případ, raději s Imunovetem počkejte až po dobrání atb. Kapičky podávejte 2x 3 týdny, pak je možné vysadit na 2-3 měsíce a ještě jednou celou kúru zopakovat. S pozdravem Milena Martincová.
Věk: 4roky, váha: 35kg, způsob krmení: granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Jírová, jelikož mycoplasma může přežívat v pohlavních cestách feny v latentním stadiu i po přeléčení a opět se objevit při oslabení, doporučím po přestávce (7-10 dní) opět Kingvet nasadit a užívat ještě jeden třítýdenní cyklus. Přidat k němu již zmiňovaný Imunovet, měl by již být dostupný. Pokud by byl stále problém sehnat jej, lze použít humánní přípravek Drags Imun, ve stejném dávkování (viz naše předchozí komunikace). Jelikož je fenka po antibiotické terapii, vhodná budou rovněž probiotika (Probiovet). Preventivně je třeba nechat vyšetřit fenu i psa před připouštěním, není-li zdrojem infekce krytí a doporučený regenerační postup minimálně 2x do roka zopakovat. S pozdravem Milena Martincová.


01.05.2021

Odesílatel: Fišerová
Předmět: Prevence

Dobrý den, zaujala mě nabídka preparátů a protože mé fence (malý knírač) přibývají léta, ráda bych věděla jestli se dá Skelevet a Fytominerál používat i preventivně jako kůra, nebo jestli slouží až když nastane nějaký problém - ráda bych doplnila vápník a minerály.Případně co dalšího by se hodilo?
Věk: 9, váha: 5.8, způsob krmení: granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková Dobrý den, Ano, přípravky doporučujeme používat i preventivně. Obecně je minerálních látek ve stravě nedostatek. I vstřebávání živin může být u starších psů menší. Proto klidně podávejte. Doporučujeme dělat buď týdenní pauzy, nebo např. přípravky používat pondělí až čtvrtek či pátek a o víkendu pauzy. Určitě doporučuji ještě přidávat do stravy Omegavet a jako zdroj stravitelných vitamínů Nutrivet.


01.05.2021

Odesílatel: Iva Machalová
Předmět: kašel, dušnost koně

Dobrý den, požádala bych o doporučení přípravků vaší firmy pro koně. Jedná se o pětiletého valacha křížence American paint horse původně chovaný u Valašského Meziříčí, ustájení 24/7 s přístřeškem, stejně jako nyní u nás.Kůň se jmenuje Andros, říkáme mu Endy. Od poloviny března potíže dušnosti a kašle jsou řešeny Prednisolonem, nejdříve 14 dní a po třech dnech vynechání a zhoršení znovu nasazen Pradnisolon na 12 dní v sestupné síle. K tomu Dilaterol, antibiotika a Sputolysin. Od poloviny dubna bez této léčby a po týdnu se stav znovu zhoršil. Včera koně prohlédl jiný veterinář a řekl, že by mohl být ukázkou pro studenty, že v něm slyší všechno, nasadil na dva dny Prednisolon a na 5 dní Equitris. Pokud máte zkušenost účinku vašich přípravků u takovéto indikace, budu ráda za jejich doporučení. Zdraví PharmDr. Iva Machalová Přerov 605 166 759 ivamachalova@email.cz
Věk: 5 let, váha: 400 kg, způsob krmení: pastva, seno

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (Lukas.arden@energy.cz) Dobrý večer paní doktorko, Koníka máte již v dlouhodobě chronickém stavu dušnosti. Chybí mi více informací - zda koník již dušností trpěl, nebo zda je toto první záchyt, kdy se potíže objevily. Další důležitý a troufl bych si říci - prioritní podklad je krmení. Kůň, který je dlouhodobě vystavován alergenu, se postupně horší až může nastat akutní stav na léčbu kortikoidy. Tedy dle mé zkušenosti pouze krmení senáty, nebo máčeným senem. Z našich produktů nasaĎte Kingvet v dávkování 5kapek/100 kg hmotnosti koně (využívejte celou lahvičku, poté týden pauza a znovu využívejte celou lahvičku, nejlépe dávkováni 2xdenně). Sledujte stav a dle potřeby zopakujte cyklus potřetí. Pokud se stav nezlepší, napište mi na můj email, budeme řešit dále. S pozdravem, L.Arden


29.04.2021

Odesílatel: Martina Šenfeldrová
Předmět: Tukove boule

Dobry den, mame fenku vymarskeho ohare, 9 let. Zacaly se ji delat tukove boule, dve jsme nechali odstranit, ale delaji se dalsi. Momentalne mensi ma hlave a vetsi v oblasti hrudniku. Nevsima si jich. Cetla jsem o Annovetu. Doporucili byste nam ho? Dekuji moc.
Věk: 9, váha: 32, způsob krmení: 2x denne granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková Dobrý večer, Doporučuji začít přípravkem Regavet. POdávejte ho dvakrát denně 4 kapky pod obou tří týdnů, poté udělejte týden pauzu a poté třítýdenní cyklus zopakujte. K tomu bych ještě doporučila podávat večer dvě kapsle Cytovetu.


29.04.2021

Odesílatel: Linda Václavková
Předmět: Kastrace fenky

Dobrý den, naše fenka LR bude pro opakující se falešnou březost a nepravidelnost hárání kastrována. Na doporučení naší paní doktorky pro zklidnění falešné březosti užívá: od 5. března Virovet = 3 týdny á 5 kapek 2x denně/týden pauza. Od 5. dubna druhou fázi = 3 týdny Virovet (v druhém týdnu užívání po kontrole na vet zvýšeno na 7 kapek 2x denně). Nyní má týden pauzu a od 3.5. budeme nasazovat třetí fázi (pokud paní doktorka v neděli schválí a naplánuje na konec května operaci). Plánuji ji před operací nasadit Arnicu montanu 30Ch + bych ráda přidala i vaše produkty Energy. Nerada bych ji však neodborně předávkovala. Poradíte mi prosím jak správně postupovat, aby se vzájemně preparáty nekryly, kdy a co před/po operaci nasadit a jak dlouho užívat? Paní doktorka ji bude po operaci pokrývat antibiotiky. Děkuji, pěkný den. Linda Václavková
Věk: 4, váha: 37, způsob krmení: Granule Calibra superprémium

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Mlčková Dobrý den, Doporučuji již třetí fázi nenasazovat a týden před plánovanou operací nasadit Kingvet a ponechat ho samozřejmě i po operaci. Působí perfektně pro regeneraci, navíc zvyšuje buněčńou imunitu. Po operaci můžete nasadit i Imunovet. Imunovet stačí podávat do vyjmutí stehů, tzn. Cca 10 dní, Kingvet podávejte ještě 14 dní po operaci. A další postup se zvažuje dle aktuálního stavu. Vzhledem k plánovaným antibiotikům doporučuji pět dní před operací začít podávat probiotika (Probiovet) a využívat celé balení.


29.04.2021

Odesílatel: Michaela Krausová
Předmět: Inkontinence - fena

Dobrý den, prosím o doporučení produktu pro fenu jezevčíka standartního, kastrovanou před 5 lety z důvodu nádoru na mléčné liště, odebrány i obě mléčené lišty. CCa rok trpí inkontinencí, byla jen občasná, nyní se zhoršila. Fena bera léky na epilepsii Phenaemaletten a na štítnou žlázu Letrox.Děkuji. Krausová
Věk: 13, váha: 9 kg, způsob krmení: namočené granule Brit Care weight loss

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková Dobrý den, Pokud je fenka vyšetřená a jsou vyloučené infekce a další důvody pro infekci, doporučuji podávat fence dvakrát denně Kingvet (2 kapky) a na noc kapsli Cytovetu. Cytovet dávejte časově odděleně (min 1-2h) od ostatních léků a preparátů. POdávejte tři týdny , poté udělejte týden pauzu a poté podávání opakujte. Předpokládám, že vzhledem k lékům, které fenka užívá, kontrolujete krev a že nemá zvýšené žádné krevní parametry....


29.04.2021

Odesílatel: Kateřina Kunc
Předmět: Obezita u kastrovaného psa

Dobrý den, pes, samec, 5 let, cca dva roky po kastraci, nárůst váhy, i s režimem pohybu a přechodem na jiné granule nehubne. Bylo by možno doplnit Tribulusem forte? Pomohl by upravit hormonální hladinu a pomohl s redukcí váhy? Děkuji
Věk: 5let, váha: 40 kg, způsob krmení: granule, konzervy

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková Dobrý den, S Tribulusem na tyto problémy zkušenosti nemám. Mohu Vám doporučit podávat dva třítýdenní cykly, s týdenní pauzou mezi nimi, Regavetu, aby se tělo zprůchodnilo a energie mohly proudit. Tělo se pročistí. Poté doporučuji udělat 14 dní pauzu a nasadit na dva třítýdenní cykly Gynevet.


28.04.2021

Odesílatel: Miroslava Turcikova
Předmět: Virovet

Dobry den. Zakupila som sucke virovet, kvoli posilneniu imunity. Mozem jej ho zacat davat, ked u nej prepukla pyoetra a je v liecbe? Ci radsej pockat a davat po ukonceni liecby. Dakujem za odpoved.
Věk: 5, váha: 21, způsob krmení: Barf+granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková DObrý den, pokud má fenka v pořádku játra, doporučuji po pyometře dávat Regavet, mám s ním v takových případech velmi dobré zkušenosti. Pokud má již zasažené játra, podávejte fence Kingvet. A ještě bych doporučila na povzbuzení imunity a na snížení horkosti v těle podávat Imunovet.


28.04.2021

Odesílatel: Peter Tarn
Předmět: Rekonvalescence

Dobrý den, můj pes je nyní v rekonvalescenci, je mu 13 let. Nemůže částečně chodit na zadní nohy - údajně neurologický problém. Měl i mírné střevní problémy. Chtěl bych pro něho vhodný doplněk. Před usnutím se hodně protahuje a i mu cukají dost nohy, myslím že je to i únavou. Díval jsem se na nutrivet a i fytovet. Dají se použít oba zároveň. Doporučíte ještě něco dalšího? Děkuji Peter Tarn
Věk: 13, váha: 37, způsob krmení: granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková Dobrý den, ano, Nutrivet a Fytovet určitě můžete používat. A určitě v klidu společně, jeden přípravek dotuje vitamíny, druhý minerální látky. Pokud váš pejsek nemá problémy s játry, doporučila bych mu podávat dvakrát denně 4 kapky Regavetu po dobu tří týdnů, následně týden pauza a poté podávání Regavetu na tři týdny zopakovat. (Pokud má pejsem problém s játry, napište mi na email.)


27.04.2021

Odesílatel: Martina Libišová
Předmět: Ledviny + tlapky

Dobrý den, mám 14 letou fenku která má chronické selhání ledvin, už rok bojujeme s propady kdy nejí vůbec nic a je apatická. Teď jí na polštářcích vyrůstají takové pevné útvary které se zvětšují a rozmnožují a při chůzi jí bolí. Na veterině řekly že prý je to porucha organizmu kdy tělo neukládá vápník do kostí ale vyráží jí to na tlapkách. Můžete mi prosím doporučit něco na ty ledviny a na ty výrůstky? Předem děkuji za odpověď.
Věk: 14, váha: 20, způsob krmení: granulky + vařené

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková Dobrý den, Při chronickém selhání ledvin, obzvlášť je-li nechutenství, doporučujeme v první fázi regenerace podávat dvakrát denně Regavet. Podávejte dvakrát denně dvě až tři kapky po dobu tří týdnů, poté bude nutné preparáty upravit podle aktuální zdravotní situace. Tlapky promazávejte Protektinem.


26.04.2021

Odesílatel: Alena Kližanová
Předmět: Mopslík - sučka

Jedná sa o sučku, ktorú som si zobrala z "množiarne". Postupne dávame do poriadku rôzne problémy, nakoľko je takmer bezzubá a tie čo jej ostali sa mnohé kývu. Mátw niečo, aby jej aspoň tie posledné zuby vydržali? Ďakujem za pomoc
Věk: 7, váha: 8,5, způsob krmení: granule Brit care

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčková Dobrý den, Záleží v jakém stavu zuby jsou. Protože je možné, že by pro fenku bylo lepší zuby vytrhat. Někteří psi postupně přijdou o všechny zuby, ale nijak jim to nevadí. Naopak jim dělá problémy, mají-li v puse zuby kývající se a bolavé, s obnaženými krčky.


26.04.2021

Odesílatel: Alena Kližanová
Předmět: Naše psíky

mala problémy s pankreasom a odvtedy nie je vo svojej koži, aj keď už u veterinára má výsledky dobré. Co by jej pomohlo?
Věk: 4, váha: 7 kg, způsob krmení: granule Brit care

Odpověd: Odpovídá MVDr. Miroslava Můčkováí DObrý den, toto je příliš obecný dotaz, aby se na něho dalo odpovědět. Napište mi na můj email více podrobností (vyšetření jaká s jakými výsledky, jaké léky, jiné klinické příznaky, vše co vás napadne je důležité.)


23.04.2021

Odesílatel: Renáta Lysá
Předmět: Dotaz na vhodný přípravek

Dobrý den, moc bych prosila o radu či případné doporučení přípravku na následující problém u mého psa. Před rokem na MR zjištěno degenerativní onemocnění mozku - v současné chvíli se jedná o úbytek malého mozečku, což je centrum rovnováhy. Později prý bude nemoc zasahovat až na mozek jako takový. Po roce od zjištění diagnózy se samozřejmě rovnováha u psa dost zhoršila. Vím, že s s tímto onemocněním nedá dělat nic, jen by mě zajímalo zda by se pro něj nenašel ve Vaší řadě výrobků nějaký vhodný preparát např. na nervovou soustavu, činnost mozku apod co by nemoc třeba alespoň trošku mohlo zpomalit. Od loňského roku užívá pouze Bachovy kapky namíchané na jeho potíže a B komplex. Moc děkuji za radu a přeji hezký den Renáta Lysá
Věk: 6let, váha: 13kg, způsob krmení: granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie, Dobrý den paní Lysá, degenerativní onemocnění je velmi nepříjemný typ onemocnění, nelze vyléčit, ale jeho zhoršování lze zpomalit. Z přípravků Energy doporučuji Omegavet pro posílení činnosti nervů, Kingvet a pro doplnění minerálů a stopových prvků Fytovet. Podávejte dle návodu na obalu. Hezký den.


23.04.2021

Odesílatel: Simona Krčova
Předmět: Psychické problémy

Dobrý den, mám jezevčíka(fenu)krmena posledních 5 let barfem. Před 7 lety měla kastraci i s plody, podvahu vážila poté 3kg.byla předtím zavřená 2roky ve chlévě . Začala se u ní projevovat separační úzkost,před mým odchodem se klepe po mém odchodu i po řádném venčení těsně před odchodem doma vše pokálí a počůrá(včetně svého pelechu a pelechu 2 psa (který je v naprostém klidu a problémy nemá ) Potom se přidaly potíže s tlapkami takže se diagnostikovala nemoc Lupus na kterou jíz 4 rok bereme prednison a famosan. Krevní testy absolvujeme každý půl rok a vše v pořádku. V roce 2019 v listopadu diagnostikován karcinom močového měchýře takže nasazen flamexin , sanicell plus transfer factory. V roce 2020 v listopadu cytologie moci byla již v pořádku takže flamexin vysazen ,sanicell ponechán. Před 2 měsíci začaly problémy s plynatosti takže zažívací potíže a momentálně jsme na vet dietě gastro od RC(měsíc) opět máme zánět močového měchýře takže ATB plus opět se nasadil flamexin jelikož byl zánět močového měchýře i před měsícem a půl. Potřebovala bych se zeptat zda je možné nějaký přípravek na její úzkosti při mém odchodu , které by zmírnili její stresové situace. Momentálně tedy dostává Krmení RC vet dieta gastro Léky Sanicell 1x denně Famosan 2x denně Prednison(5mg) 2x denně (půlku) Flamexin obden Probiotika Ráda bych ji ulevila od stresu. Zkoušely jsme i dokonalá láska kapky na míru a to je bez efektu. Máme doma ještě 2 psa seniora a při odchodu zůstávají pouze na chodbě a zatím se mi nepodařilo přijít na řešení toho , aby její stres byl menší a nepočůrala vše co leží na zemi. Díky jejímu zavření ve chlévě je i naučená na podložku kterou využívá v případě nouze Díky problémům s močovým měchýřem čůrá někdy častěji. Každopádně venčení venku probíhá standardně 4 x denně bez problémů. Ovšem při odchodu je v kurzu vše možné jako sedačka, pelechy, a jiné dostupné. Děkuji za případné doporučení přípravku ??
Věk: 11.5, váha: 5, způsob krmení: Granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den paní Krčová, pro posílení psychiky doporučuji Etovet. Problémy s pomočováním je jistě nepříjemná věc, stěnu močového měchýře posiluje Cytovet. Kingvet posiluje svěrač močového měchýře. Preparáty podávejte dle návodu na obalu. Hezký den.


22.04.2021

Odesílatel: Anna Říhová
Předmět: Štěňátko zvrací

Dobrý den, minulou sobotu jsem si přivezla domů sedmi měsíční štěňátko německého ovčáka. Pan ji krmil rozmočenými granulemi značkou Brit a smichal je s trochou masové konzervy. Zatím jsem ji to nechtěla měnit, tak krmíme tím samým. Už první den když se najedla, tak zvracela. Od té doby je schopná až 3x po sobě zvracet. Myslela jsem že je to že stresu, ale už je to 5 dní... Už když papá, tak se jí stahuje bříško. Občas si sedne a zakňučí ale po chvíli jde zase papat. Nevíte co by to mohlo být? Ještě bych dělá dodat, že minulý týden v úterý byla na prvním očkování a ve čtvrtek na odčervení. Mohlo by to mít taky nějaký vliv na to? Snad jsem napsala vše.. Moc děkuji za pomoc Říhová Anička
Věk: 2 měsíce , váha: 8kg, způsob krmení: Namočené granule s masovou konzervou

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den paní Říhová, doporučila bych Vám navštívit veterináře, aby psíka řádně prohlédl. Mohlo by se jednat o závažné onemocnění např. rozšířený jícen, zánět žaludku, velké množství parazitů. Hezký den.


21.04.2021

Odesílatel: Lucie Sklubalová
Předmět: Operace králíka

Dobrý den. Mému králíčkovi se udělal poměrně velký útvar u právě přední nohy a čeká ho operace. Podle cytologie to nejspíše nevypadá na zhoubný nádor, nicméně potvrdit to má až výsledek z histologie. Podle veterinářky se to bude vzhledem k velikosti útvaru a místa kde se nachází špatně hojit. V lékárničce mám od Energy King Kong. Je možné ho použít na urychlení hojení i u zvířete?
Věk: 5, váha: 2,5kg, způsob krmení: Granule, sušené ovoce a zelenina

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie Dobrý den paní Skubalová, King Kong lze na regeneraci a lepší hojení použít, začněte jej podávat již týden před operací a pokračujte dalších 14 dnů, pokud má králíček hmotnost více neže 1kg, dávejte denně kapku, pokud méně nařeďte ji vodou. Imunovet používejte místně na hojení denně kapku na pooperační ránu. Hezký večer


20.04.2021

Odesílatel: Ivana Vykysalá
Předmět: Čivava potíže s průjmy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na naší fenku čivavy. Od malinka přijde nám ze po očkováni, Začla trpět na průjmy. Vždy to začne stejně, Nechce jíst, Škrundá jí v bříšku, a pak začne kakat hlenovitou stolici s krví. Po očkování se to vždy strašně zhorší (tentokrat Veterinar dal pouze pro štěňátka vakcinaci Že by měla být šetrnější, nicméně ty stavy byly opět strašné). Nejhorší je že Nesmí sníst nic jiného než jogurt a granule od yoggies (Stačí třeba malinký kousek masa nebo pamlsku a hned má bolesti a průjem s hlenem a krvi) už jsme granulí vyzkoušeli opravdu hodně, a až tyto její stavy zlepšili. Na veterině měla opravdu hodně vyšetření a vše vyšlo v pořádku Včetně krve i stolice na veškeré parazity. Chtěla bych se zeptat jakými přípravky a jestli by bylo možné aby se tyto průjmy zcela vyhojili. Předem mockrát děkuji za odpověď
Věk: 4, váha: 3,6, způsob krmení: Granule a jogurt yoggies

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie, lucie20000@seznam.cz Dobrý den paní Vykysalová, u Vašeho psíka se pravděpodobně jedná o zánět tlustého střevo, který je velmi často způsobem potravinovou alergií. Doporučuji krmit měsíc batáty vařené s rybím masem, jedná se o přísnou hypoalergenní stravu, ale je v mnoha případech efektivní. Podávejte Regavet denně jednu kapku a Probiovet denně 1 kapsli, po dobu 3 týdnů. Poté se mi prosím ozvěte na email. Hezký den


19.04.2021

Odesílatel: Miluše Sitarová
Předmět: kulháni na pravou zadní nožku

Dobrý den, mám 7 letou fenku bišonka. Začala kulhat na pravou zadní nožku. Na veterině mi řekli, že kyčle jsou v pořádku, problém je s kolením kloubem, moc tomu nerozumím, ale že ji vyskakuje ta kostička s jamky, pravděpodobně při větší zátěži se tam vytvořil zánět. Dostala na čtyři dny protizánětlivé léky Canidryl.Byla odebrána krev, vše v pořádku. Jelikož používám vaše výrobky mnoho let, dávám i fence, prosím o radu, čím bych jí pomohla zlepšit její stav. Chemické léky jí nechci moc dávat, špatně to snáší. Děkuji.
Věk: 7 let bišonek, váha: 6,6 kg, způsob krmení: granule yogies + vařené maso

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie, lucie20000@seznam.cz Dobrý den paní Sitarová, pro podporu zdravých kloubů a vazů podávejte Skelevet denně 1 kapsli a Kingvet 2x denně jednu kapku po do dobu 3 týdnů s týdenním intervalem a tuto sérii můžete několikrát zopakovat. Hezký den.


19.04.2021

Odesílatel: Ludmila Zvonková
Předmět: korolen

Dobrý den , zakoupila jsem u vas na doporuceni na netu kapky korolen. Mam civavu 6let, na veterinarni diete kvuli cystinovym kamenum. Pred 2 tydny mu byla zjistena šelest na srdci a arytmie( šelest zhruba 2 stupen ).Veterinar napsal leky enap, bere 1/4 rano a 1/4 vecer denne . Chtela bych mu davat i kapicky, lekar mi rekl , ze v tom nevidi problem, ze zasadni je stejne ten lek enap. Potrebovala bych se poradit jak davkovat?Mate zkusenosti s timto problemem? jaka je uspesnost pri nasazeni techto kapek? Na co si treba davat pozor??moc dekuju Zvonkova
Věk: 3roky, váha: 3,2kg, způsob krmení: royal canin u/c

Odpověd: Odpovídá MVDr. Míková Lucie, lucie20000@seznam.cz Dobrý den paní Zvonková, Korolen (veterinární Korovet) lze kombinovat s Enapem. Doporučila bych Vám předtím než nasadíte Korolen podat Regavet, který zharmonizuje celý organismus a připraví tělo pro konkrétní koncentráty. Regavet podávejte 3 týdny, týden pauza a poté začněte podávat Korolen. Hezký den. Míková Lucie


18.04.2021

Odesílatel: Martina Hromadová
Předmět: objednáka

Hezký den, ráda bych objednala Probiovet, ale kdykoli hodím do košíku tak mám v košíku nula kusů a nulovou cenu. netušíte kde by mohl být problém a jak objednat? děkuji
Věk: 32, váha: ?, způsob krmení: suché

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (Lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, tato poradna slouží na rady ohledně volby a dávkování EnergyVet produktů. S potížemi týkající se objednávky se prosím obraťte na paní asistentku, email: info@energy.cz. S pozdravem L.Arden


18.04.2021

Odesílatel: Martina Mikulášková
Předmět: Epilepsie u psa

Dobrý den, náš pejsek má diagnostikovanou epilepsii. Chtěla bych se zeptat, zda existují nějaké prášky na přírodní bázi od Energy, které jsou právě na epilepsii u zvířátek. Děkuji.
Věk: 4, váha: 20kg, způsob krmení: Granule CD Adult

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (Lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Ano, nejsou to prášky, ale bylinné kapky. Na potíže s epilepsií nasaďte kombinaci Korovet 2x denně 2 kapky a přidejte do napájecí vody Fytovet (5-20 kapek/1 litr, každý den měnit). Cykly po 3 týdnech a 1 týden pauza zopakujte 3-4x, dle vývoje potíží budeme volit další postup, S pozdravem L.Arden


17.04.2021

Odesílatel: Marcela Caslavkova
Předmět: Stene zere po sobe vykaly

Dobry den. Prosim o radu. Fenka od chvile co jsme si ji privezli domu po sobe zere vykaly. Snazim se sbirat driv nez ona sebere. Ale ne vzdy se mi to podari. Na radu jsem zacala do zradla pridavat Energyvet jednu tobolku denne. Je to 4den a spis ji stolice ridne. Tak si rikam, jestli je to vubec dobre davat probio. Navic zacla mit docela hnusny vetry. Krmim granule Reico. Dekuji za odpoved
Věk: 4mesice, váha: 10, způsob krmení: Granule Reico

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (Lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, žraní výkalů bývá u štěňat částé. Určitě zopakujte koprologii, to je velice důležité. Dále můžete přidat k Probiovetu 2xdenně Regavet. Pokud bude potřeba udělat hlubší detoxikaci, můžete na noc přidat 1 tobolku Cytovetu. S pozdravem L.Arden


16.04.2021

Odesílatel: Markéta Daňková
Předmět: Staphylococcus v uších

Dobrý den, kocourkovi byl výtěrem ucha zjištěn Staphylococcus felis. Nejspíše z potravní alergie. Uši ho svědí, ale na pohled je má dokonale čisté a úplně v pořádku. Chci se zeptat zda stačí podávat Bajazin, nebo zda byste doporučil i nějaké energy přípravky do uší. ATB nesmíme, máme vybitou střevní mikroflóru, moc děkuji za pomoc
Věk: 12, váha: 3,3, způsob krmení: Klokaní maso

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (Lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, na zevní ošetření zvukovodu Vám mohu nabídnout z našich produktů jen výtěr Audivetem, který v případě Staphyloccoca nebude mít silný účinek. Jiné produkty k ošetření uší nemáme. S pozdravem L.Arden


14.04.2021

Odesílatel: Veronika Navrátilová
Předmět: Vhodná kombinace

Dobrý den, Mám kobylku a dlouho se jí plní vemínko, bylo mi doporučeno podávat gynevet a virovet současně. Je to vhodná kombinace? Dále bych ji chtěla pořídit kingvet na klouby. Mohu i ten podávat zároveň s předešlými? Děkuji mnohokrát za odpověď.
Věk: 21, váha: 500kg, způsob krmení: seno 24/7, 2kg bezobilné musli

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (Lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Plnění vemínka by bylo potřeba řešit s více informacemi, zda není přítomen zánět, zda je vemínko na dotek bolestivé, teplé, měkké, tvrdé atd...Většinou bývá přítomno zaplnění před říjí a pomůže pouze častý pohyb. Určitě bych v tomto období nepodával Gynevet, na hormonální harmonizaci podávejte pouze v období klidu, bez říje, laktace apod. Virovet podejte pouze je-li přítomna laktace, bude působit na zmírnění tvorby dalšího mléka a vysušovat struk. Kingvet je vhodný především na pohybové potíže spojené s vazy, úpony, po zranění apod. Pokud se spíše jedná o artrotické potíže, vhodnější je kombinace Renovet (5 kapek/100kg hmotnosti) a Skelevet, 1-2x denně. S pozdravem L.Arden


14.04.2021

Odesílatel: EK
Předmět: Kůň

Dobrý den, prosím o radu, zda by nějaký přípravek z Vaší nabídky pomohl v následujích potížích. Klisna trpí dlouhodobě na tzv. podlomy na zadní končetině. Po různé domácí léčbě typu zinková, betadinová, bylinná mast apod. byla provedena laboratoř, kde vyšly Staphylococcus delphini a vitulinus. Poté postupně a bez efektu nasazeny tři různé antibiotické masti, na které vyšla laboratorně citlivost a také jedna kombinace antibiotika a kortikoidy. Nic z toho nezabralo, potíže trvají již mnoho měsíců, strupy se tvoří stále dokola znovu, dále se šíří a zhoršují. Přidal se také celkový otok spěnky a holeně. Ještě doplním, že strupy vždy před mazáním strháváme, nohu čistíme, dezinfikujeme a poté mažeme. Děkuji za Vaši radu a doporučení. EK
Věk: 19, váha: 700, způsob krmení: Jádro/seno

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (Lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Na zevní ošetření nemáme v našem veterinárním portfoliu bohužel nabídku terapeutických krémů. Ale doporučil bych Vám zkusit kombinaci mast ARTRIN plus do ní kápnout pár kapek Imunovetu (Imunovet k alb účinku můžete podávat i vnitřně - 5 kapek/100kg hmotnosti). Dále by bylo možné zkusit aplikovat Cytosan Fomentum Gel - aplikace na 20min a potí důkladně omýt. S pozdravem L.Arden


13.04.2021

Odesílatel: Renata Nováková
Předmět: Zánět dělohy

Dobrý den, naši fence francouzského buldočka, 9 měsíců diagnostikovali cystu na vaječníku a zánět dělohy. Poprvé hárala v 6 měsících. Pak začali výtoky a teď hárá opět. Můžete mi prosím poradit jaký přípravek nasadit po dobrání antibiotik? Děkuji
Věk: 9 měsíců , váha: 10,8, způsob krmení: Granule a konzervy

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (Lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Předpokládám, že fenku nechcete kastrovat z důvodu uchovnění a zánět dělohy se daří řešit konzervativně? V tomto případě nasaďte Kingvet 2xdenně, určitě přidejte hned Probiovet a udělejte alespoň 2-3 cykly na 3 týden. Po ustálení zdravotního stavu, aby fenka byla již bez zánětu dělohy, nehárala, můžete nasadit cyklus Gynevetu na 3 týdny. Gynevet během roku víckrát opakujte, ale vždy tak, abyste ho nepodávali během hárání nebo falešné březosti, nejlépe vždy 2-3 týdny od konce hárání, nebo před začátkem hárání. Opakované podávání Gynevetu by mohlo mít ten účinek, že se zklidní hormonální cykly, riziko zánětů a falešné břčzosti. S pozdravem L.Arden


13.04.2021

Odesílatel: Jana Mináriková
Předmět: Kožné problémy zlatého retrievera

Dobrý deň, ja by som Vás chcela poprosiť o pomoc so zlatým retieverom, doteraz nemal žiadne problémy, možno len pár krát zápal ušiek a posledný rok sa začali u neho prejavovať kožné problémy, začal si vyhryzávať do krvi labky najskôr to bolo zo spodnej časti a teraz sa to presunulo na vrchnú časť labiek, pochodili sme rôzne vyšetrenia, diagnostikovali mu kvasinkovú infekciu, ktorej sa nevieme žiadno zbaviť, teraz momentálne užíva ospexin a prednison, je to ukľudnené, ale keď to doužívame tak sa to zasa vráti do pôvodného stavu, labky mu umývam v repíku skúšala som aj v cibuľovom odvare, ale nič nepomáhalo, preto sme museli vyhľadať pomoc, kŕmim ho granulami Field lamb a rice. Chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o pomoc, lebo už som bezradná. Vopred srdečne ďakujem.
Věk: 9, váha: 39, způsob krmení: granule

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (Lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Myslím si, že pokud se kožní potíže objevily v poslední době, můžou souviset s věkem a druhem krmení. V každém věku psa je důležité správně zvolený typ krmení. Proto bych zvážil krmení na prvním místě. Z našich produktů bych postupoval takto: 1. Regavet + Probiovet na 3 týdny, na noc můžete přidat 1 tobolku Cytovetu 2. Gynevet+Omegavet také na 3 týdny cyklus. Po tomto období by bylo dobré situaci dále konzultovat. Můžete mi napsat přímo na můj email, s kopií této naší komunikace. S pozdravem L.Arden


13.04.2021

Odesílatel: Martina Lukašikova
Předmět: Portosystemicky shunt u stenete biewera

Dobry den u stenete byl nalezen jaterni zkrat. Muzete mi prosím doporucit co by mu mohlo pomoci ? Děkuji
Věk: 5 mesicu, váha: 1300, způsob krmení: Jaterni dieta

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (Lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Asi víte, že tuto cévní vadu lze řešit jedině chirurgicky (dle lokalizace a počtu..). Tedy pokud se rozhodnete pro chirurgické řešení, ale i v případě, že zvolíte konzervativní řešení, z našich produktů podávejte pro podporu jater Renovet 2xdenně a Nutrivet. Cyklus 3 týdny podávání a 1 týden pauza. S pozdravem L.Arden


12.04.2021

Odesílatel: Helena Cholková
Předmět: Sluneční ekzém

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli existuje nějaký produkt Energy, který by byl vhodný na sluneční ekzém u koně. Jedná se o starší klisnu cca 14 let, plemeno Argentinský pony. Je to červená bělka trpící na sluneční ekzém, který se jí dělá na hlavě. Děkuji za případnou odpověď. H.Cholková, Zlín
Věk: 14, váha: 400 kg, způsob krmení: seno, musli, oves /3x denně + pastva

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (Lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Začněte podávat Regavet 2xdenně (5kapek/100kg hmotnosti), vypotřebujte celou lahvičku. Následně na kožní potíže včetně ekzému, můžete zkusit nasadit Gynevet (dávkování 5kapek/100kg hmotnosti), lahvička Vám vydrží cca na týden, dejte 14dní pauzu a cyklus zopakujte. Jistě ale je léčba ekzému na dlouhou dobu, asi ne úplně vyléčitelná. Důležité jsou další věci - ochrana hlavy proti přímému slunečnímu záření, zvýšení celkové imunity koně, krmení... S pozdravem L.Arden


12.04.2021

Odesílatel: Šabaková
Předmět: Záněty

Dobrý den, prosím, zda byste mi poradili s výběrem produktů pro mého psa. Možná pejska čeká endoskopie, tak jste naše naděje, produkty Energy nám byly doporučeny. Již půl roku se pes trápí se záněty - prodělal zánět střev (průjem typu tenkého střeva), giardiozu, v moči nalezeny bílkoviny a četné epitelie, před 2,5 měsícem se zjistil zánět slinivky - vyšší hodnoty lipázy, TLI 43, mírně vyšší jeden jaterní enzym. Po prodělaném zánětu slinivky byl na infuzích, pak na low fat dietě - hubnul, mohl se udrbat, měl objemnou měkkou stolici - bylo nám doporučeno po měsíci a půl na low fat dietě se vrátit na hypoalergenní dietu (zde 12% tuku). Během toho půl roku, vzhledem k neustálým potížím - škrundání v břiše, nechutenství, aj. byl pes skoro stále na antibiotické léčbě. Nyní je 14 dní bez antibiotik. Po celého půl roku má ale problém se stolicí, barva trusu je stále žlutá, spíše žluto-zelená. Zatím se čeká, jestli se barva trusu neupraví...,na hypoalergenní dietě je ale trus formovaný a pevný, většinou 2x denně. Zkouším zatím 14 dní dávat Probiovet - 1x tobolku denně. Jaký další přípravek by byl vhodný? Děkuji předem za radu.
Věk: 2,5 roku, váha: 33 kg, způsob krmení: granule Specific

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (Lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Na trávicí potíže, včetně pankreatitidy by byl velice dobrý náš produkt Regavet - ale zmiňujete zvýšené jaterní enzymy...kdy s ním musíme být opatrní. Pokud byste měli játra již v pořádku, kombinaci Regavet+Imunovet bych Vám doporučil. Pokud ne,, nasaďte Etovet a Imunovet 2xdenně na 3 týdny, pokračujte určitě dlouhodobě s Probiovetem a doplňte ještě Nutrivet. Pokud se Vám osvědčí veterinární dieta a budete mít stolici v pořádku, určitě krmení neměnné. S granulemi Specific mám sám velice dobré zkušenostipři těchto potížích. Pokud se tato kombinace produktů osvědčí, udělejte 2x 3 týdenní cyklus a poté se znovu ozvěte (napište mi přímo na můj email). S pozdravem, L.Arden


12.04.2021

Odesílatel: Alexej Kompuš
Předmět: Trichobezoary

Dobrý den, chci se zeptat zda lze některý z vašich produktů použít na omezení trichobezoarů u dlouhosrstého kocourka, který nadměrně líná a zvrací chlupy. Máme momentálně eliminační dietu a zánět střev, takže nesmíme žádné maltozové pasty. Tyto pasty mají katastrofální složení a jsou plné konzervantů. Existuje něco přírodního, čím bychom nevyvolali alergii a zároveň by to pomáhalo bezoárům v žaludku? Děkuji
Věk: 12, váha: 3,2, způsob krmení: Konzervy MjAMjAM klokan

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (Lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, pokud kocourka trápí bezoáry a máte i zánět střev, zkuste podávat kombinaci Regavet a Imunovet 2xdenně a na noc 1 tobolku Cytovetu na 3 týdny. Nemáme přímo produkt, který by bezoáry z žaludku odstranil, ale tato kombinace produktů zlepší trávení, působí protizánětlivě a také Cytovet udělá svůj kus práce s detoxikací organismu. Podávejte 3týdenní cyklus a uvidíte dále dle vývoje zdravotního stavu, zda opakovat ještě znovu. S pozdravem L.Arden


12.04.2021

Odesílatel: Věra Bestvinová
Předmět: Kočka zvrací

Dobrý den, asi před 5 lety začala moje kočička několikrát denně zvracet. Trvalo to dost dlouho. Na dvou klinikách nic nezjistili (rozbory krve, moči), nakonec dostala hypoalergenní granule, po kterých zvracela ještě víc a po dvou třech dnech začala zalézat pod vanu, za skříně a vypadala vyděšeně (rozšířené zorničky). Myslela jsem, že umře. Přestala jsem jí ty granule dávat a začala jí vařit kuřecí maso. Po dvou dnech už se chovala zase normálně. Nějakou dobu jsem jí vařila, začala přibírat (předtím byla už kost a kůže), spravila se jí srst. Zvracet nepřestala, ale už to byla jen třeba 1x za den. Potom jsem našla konzervy Kattovit gastro, které jediné snese. Ale zvrací pořád. Většinou během noci nebo k ránu má v pelíšku zvrácené žrádlo. Když přijdu z práce, bývá nazvraceno na zemi, někdy žrádlo, někdy je to třeba jen čistá voda, občas je to se žlučí. Mívá období kdy začne zvracet častěji, potom třeba 3 dny nežere, potom zase začne žrát a zvrací míň nebo pár dnů vůbec a tak pořád dokola. Jinak je zdravá, hravá, nic jí nebolí, je to mazel. Vyzvrací se a je jakoby nic. Chci se zeptat, zda jí mohu zkusit dávat Regavet? Děkuji za odpověď. Bestvinová
Věk: 13, váha: 3,5, způsob krmení: Kattovit gastro

Odpověd: Odpovídá PhDr.Lukáš Arden (Lukas.arden@energy.cz) Dobrý den, Pokud má kočka v pořádku játra, můžete zkusit Regavet nasadit, určitě bych přidal Probiovet. Otázka ale je, proč takto dlouhodobě zvrací a určitě tento stav není v pořádku! Doporučil bych Vám především zkusit ještě do třetice na doporučení opravdu dobrého veterinárního lékaře a udělat znovu podrobná vyšetření. Další možnost je, zda v jejím stavu nehraje roli psychosomatika, nějaký spouštěč, který tyto potíže dělá. Určitě jsou její potíže na další řešení, jen samotný produkt nebude postačující. S pozdravem, L.Arden


11.04.2021

Odesílatel: Zdeňka H.
Předmět: nádor štítné žlázy

Dobrý den. Fenka trpasličí pudl se asi před 4 měsíci začala chovat jinak, než dříve. Začala si lehat na podlahu, v pelíšku na záda, prohýbat se v zádech, ale začala víc žrát a pít. Dřív si lehala na slunko a doma si zalézala pod deku a do žrádla jsem ji musela někdy nutit. Pan veterinář ji vzal krev a zjistil vysoké hodnoty štítné žlázy - 124,4 i některé další hodnoty byly trošku vyšší (rozbor krve můžu poslat). Provedena další vyšetření - RTG hrudníku (v pořádku), sono štítné žlázy - objeven nádor, ale spíše vedle štítné žlázy (mízní uzlina?), provedena biopsie - z výsledků není zřejmé, jestli se jedná o zhoubný nebo nezhoubný nádor. Doporučena operace. Začala jsem podávat Cytovet - 2x denně 1 tobolku. Po 14 dnech se mi zdá fenka trošku živější, už si moc nelehá na podlahu a na chvíli si ke mně vlezla pod peřinu. Můžete mi prosím poradit, jestli mám pokračovat s Cytovetem i po týdenní pauze nebo mám dát (přidat) něco jiného? Zeptám se ještě na váš názor - operovat či ne? Děkuji za odpověď.
Věk: 9, váha: 4,7, způsob krmení: granule + vařené maso

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Zdeňko, rozhodnutí zda operovat či ne je třeba nechat Vám, avšak je-li nádor štítné žlázy jediný patologický nález a fenka je jinak v pořádku, jsem pro operaci (máme s těmito případy na naší klinice dobré zkušenosti co do technického provedení i pooperační rekonvalescence). Samozřejmě lze současně podávat i Energy - Cytovet nechejte 3 měsíce v kuse bez pauzy a lze přidat Imunovet, klasické schéma 3t podávat 1t vynechat - ať už do zákroku půjdete či ne. Přeji hodně štěstí a zdraví, s pozdravem Milena Martincová.


10.04.2021

Odesílatel: Jírová
Předmět: Mycoplasma

Dobrý den již po druhé řeším u feny retrívra mycoplasmu v reprodukčním systému,nasazena atb doxycyklin,mohu k tomu přidat nějaký přípravek od Energyvetu,nebo až po dobrání atb a který přesně přípravek?Moc děkuji
Věk: 4roky, váha: 35kg, způsob krmení: granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Jírová, můžete nasadit kombinaci Kingvet (2x denně 3 kapky nalačno) a Imunovet (2x denně 4 kapky po jídle či v krmivu) a to již současně s antibiotiky. Jen bude vhodné nepodávat doxycyklin a Imunovet současně, ale dostatečně je časově oddělit (1 lépe 2 hodiny) kvůli žaludeční snášenlivosti. Doxycyklin někdy i sám může být příčinou trávicích obtíží, pokud by to byl váš případ, raději s Imunovetem počkejte až po dobrání atb. Kapičky podávejte 2x 3 týdny, pak je možné vysadit na 2-3 měsíce a ještě jednou celou kúru zopakovat. S pozdravem Milena Martincová.


09.04.2021

Odesílatel: Lucie Smolkova
Předmět: Bisonek alergie

Dobry den,Prosim vas chci se optat.Mam bisonka s alergii na roztoce..Vakciny zatim nezabiraji.Vwterinar nam nabydl veterinarni dietu pro aleegiky.Tak zkusime.A po vysetreni otisku packy.Kvasinkovou infekci pry nema.Ale doporucili mam jako prevenci clorrxyderm mazat tlapky,a koupat v samponu Allercam virbac..A chci se optat cim bych mu mohla natirat kolem tlamicky?? Pry ten gel clorexyderm neni vhodny kolem tlamicky...Hodne si ji drbe packou a o koberec..Predem dekuji za odpoved.Smolkova Lucie.
Věk: 12, váha: 9 kg, způsob krmení: Granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Smolková, z našeho sortimentu Vám nic 100% na potírání okolí tlamičky doporučit nemohu. Respektive lze použít ředěný Imunovet, případně Imunovet smíchaný s Cytovetem, ale tato kombinace barví srst i kůži do hnědočerna, což u bišonka úplně žádoucí není. Audivet může zmírňovat svědivost, na porušené/poraněné kůži však bude štípat. Záleží taktéž na tom, je-li kůže v této oblasti spíše vysušená a praská nebo mokvavá - i podle toho bych volila přípravek. S pozdravem Milena Martincová.


08.04.2021

Odesílatel: Lucie Kutišová
Předmět: Sarkoidy

Dobrý den, Chci se zeptat mate zkušenosti v léčbě sarkoidu ? Popřípadě co koupit a jak dávkovat a jakou dobu? Dneska jsem je začala potírat imunovetem dračí krvi. Děkuji Kurišobá
Věk: 7, váha: 780, způsob krmení: Pastva plus příkrm musli tlustoch, mustang trace, immunoreget

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Kutišová, na léčbu sarkoidů z našich produktů vyzkoušejte podávat Virovet v dávkovaní 1 týden podávání a poté 14 dní pauza. Dávka: 5 kapek/100kg hmotnosti. Cykly lze vícekrát opakovat. Zevně můžete natírat Audivetem. Léčba sarkoidů je složitá, to jistě sama víte. Nic neúčinkuje na 100%. Dále je možné lokálně vyzkoušet kombinaci Cytosan fomentum gel smíchaný s Imunovetem. Na každého koně funguje něco jiného. Vyzkoušejte.


08.04.2021

Odesílatel: Marie Válková
Předmět: špatné dýchání

Dobrý den, mému pejskovi (bígl)se zhoršilo dýchání Také s různou četností "chrchlá",vypadá to, jako by "chrchlání" šlo z krku. Veterinářka nasadila Euphyllin CR N 100, 2x denně 1 tobolku. Avšak pejsek po této dávce zvrací (když jsem lék vysadila, zvracet přestal).Snížila jsem dávku na 50%. Paní doktorka mě však upozornila, že takto snížená dávka mu nebude pomáhat. Zkouším dávat přípravek Kingvet.Prosím o radu,zda ho mohu na zlepšení dýchání používat,případně byste mi doporučili jiný přípravek Energy.Mimo Kingvetu dostává Karsivan. Děkuji za odpověď. M. Válková
Věk: 15 let, 7 měsíců, váha: 13 kg, způsob krmení: granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Válková, bohužel neznáme příčinu těžkého dýchání u Vašeho pejska, avšak z nasazeného léku Euphyllin usuzuji, že trpí chronickou bronchitidou. Pomáhá mu snížená dávka léku? Kingvet podávat můžete, v jeho úctyhodném věku bych zpočátku nechala jen dávku 2 kapky 1x denně a postupně zvyšovala na 2x2. Můžete přidat též Imunovet (2 kapky 2x denně po jídle nebo s jídlem). Má-li pejsek ke zvracení sklony, je důležité nepodávat Imunovet nalačno. S pozdravem Milena Martincová.


08.04.2021

Odesílatel: Petra Filakova
Předmět: Dotaz na vhodný prodekt

Dobrý den, měli byste vhodný produkt pro německého ovčáka po operaci nádoru hemaginosarkom odebrán i se slezinou cca 14 zpět.duky moc
Věk: 9, váha: 50, způsob krmení: Maso těstoviny rýže,granule střední trida

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Filaková, ač je hemangiosarkom vážná diagnóza a záleží na spoustě dalších okolností, můžeme se pokusit zpomalit progresi nádorového onemocnění a zabránit tvorbě metastáz. Podávejte Imunovet a Cytovet, a pokud má Váš pes i anemii, přidejte Korovet. Cytovet je třeba podávat celé 3 měsíce v kuse, u ostatních přípravků po 3 týdnech vždy udělejte týdenní přestávku. V případě doplňujících dotazů mne kontaktujte na mém emailu. Také doporučím zkvalitnit výživu. S pozdravem Milena Martincová.


07.04.2021

Odesílatel: Radka Formankova
Předmět: Zánět šlachy

Dobrý den, kocourovi veterinář diagnostikoval zánět šlachy (10 dní kocour na tlapku nešlapal, nosil jí ve vzduchu). Dostal antibiotika. Chtěla bych ho podpořit v léčbě i produkty od energy. Co je vhodné? Děkuji, Radka Formánková
Věk: 3 roky, váha: 4,5 kg, způsob krmení: Masové konzervy a granule s vysokým obsahem masa

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Formánková, je-li příčinou bakteriální zánět po např. pokousání jiným kocourem a je-li přítomna infekce, budou patrně antibiotika stačit. Hojení můžete podpořit přípravkem Kingvet, pokud by byla odezva nedostatečná, lze přidat Imunovet. S pozdravem a přáním brzkého uzdravení Milena Martincová.


07.04.2021

Odesílatel: Helena Morávková
Předmět: zhroucená průdušnice

Dobrý den,u našeho yorkšíra byla diagnostikována zhroucená průdušnice.Projevuje se to kašlem a chrochtáním,zhruba 1 krát týdně.Jinak je aktivní,hravý a stále při chuti.S dýcháním zatím problémy nemá,ale jak jsme byli upozorněni,pokud by se toto zhoršilo,byla by nutná operace a to my nechceme,protože,jak nám bylo řečeno,po operaci by měl naději tak na 6 měsíců života.Prosím poradte co by bylo vhodné podávat,aby se jeho stav dále nezhoršoval.Byl by vhodný Virovet nebo Draksimun?Děkuji za odpověď
Věk: 8 let, váha: 2 kg, způsob krmení: maso hov a kuř.těstoviny,vývary,granule

Odpověd: Odpovídá MVDr. Milena Martincová (milena.martincova@energy.cz) Dobrý den paní Morávková, jestliže Váš pejsek "chrochtá" z důvodu kolapsu průdušnice 1x týdně, je to zatím velmi mírný stupeň onemocnění. Bohužel, jelikož jde o anatomickou anomálii, nelze ji pomocí přípravků Energy spravit. Lze se ale pokusit snížit zánět a posílit chrupavčitou výztuž průdušnice. Podávejte Kingvet v dávce 2x denně 1 kapku nalačno a Imunovet (Drags Imun) 2x denně 2 kapky po jídle nebo s krmivem. Vhodná je také kloubní výživa, ať už používáte Skelevet nebo jinou a dbejte na správnou hmotnost (obezita stav zhoršuje). Po třech týdnech udělejte pauzu a dle efektu lze cyklus zopakovat nebo prostřídat Kingvet s Virovetem. S pozdravem Milena Martincová.